Zamknij
REKLAMA

Ile kosztuje wózek widłowy?

09:12, 24.05.2021 | A.G
Skomentuj

Zakup wózka widłowego to naturalna kolei rzeczy wynikająca z rozwoju firmy. Transport i składowanie ciężkich ładunków wymaga specjalistycznego sprzętu, który został zaprojektowany w tym celu. Ręczna obsługa wymagających towarów jest mało wydajna i stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa załogi. Inwestycja powinna być dokładnie przemyślana – należy uwzględnić plany rozwoju i zmiany wymagań dotyczących przepływu materiałów wynikające z ekspansji handlowej. Ile kosztuje wózek widłowy? To zależy od rodzaju, zasilania czy parametrów użytkowych. A może warto rozważyć wynajem? Na powyższe pytania postaramy się dziś odpowiedzieć.

Ile kosztuje paleciak elektryczny?

Paleciak elektryczny to sprzęt przeznaczony to poziomego transportu materiałów. W zależności od wyposażenia dodatkowego może być wykorzystywany do:

  • transportu produktów na krótkich dystansach – wybieramy wtedy urządzenie prowadzone z dyszlem, dla operatora pieszego,
  • przemieszczania ładunków na długich dystansach – idealną opcją jest wtedy wózek z podestem, dla operatora jeżdżącego,
  • do prac załadunkowych i rozładunkowych – wybór optymalnego sprzętu jest uzależniony od warunków zastanych w obiekcie.

Wózek paletowy elektryczny może być zasilany nowoczesną baterią litowo-jonową. Jest niezastąpiony w niemal każdym przedsiębiorstwie, w którym obsługiwane są ciężkie ładunki przechowywane na paletach. Planując zakup tego typu wózka widłowego od dostawcy, który zapewnia serwis i dostęp to części zamiennych, należy przygotować się na minimalny wydatek rzędu 8000 – 10 000 złotych.

Ile kosztuje standardowy wózek widłowy?

Wózek widłowy czołowy to maszyny, która poprzez swoją uniwersalność jest najbardziej rozpowszechniona na rynku. Standardowy wózek widłowy może pracować zarówno w magazynach, jak i hurtowniach, tartakach czy placach składowych. Jest wykorzystywany do transportu, składowania ciężkich ładunków na wysokości oraz prac przeładunkowych, a jego maksymalny udźwig to nawet kilkadziesiąt ton. Ile kosztuje taki sprzęt?

  • Wózek widłowy czołowy napędzany elektrycznie o maksymalnym udźwigu 2 000 kilogramów to minimalny wydatek rzędu 150 000 złotych.
  • Wózek widłowy czołowy spalinowy – przeznaczony do pracy na zewnątrz – o udźwigu 2 000 kilogramów może być minimalnie tańszy w zakupie, ale należy pamiętać, że jego eksploatacja kosztuje więcej.

Ile kosztuje używany wózek widłowy?

Używany wózek widłowy to ryzyko, które bierze na siebie firma. Musimy mieć pełną świadomość, że urządzenie obsługuje ładunki, które stanowią potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia personelu. Rozwiązaniem może być inwestycja w maszynę dostarczoną przez autoryzowanego dystrybutora.

Przykładowo, WDX S.A. oferuje używane wózki widłowe Crown, Doosan oraz Combilift. Urządzenia posiadają pełną historię awarii i napraw oraz przechodzą proces odtworzenia w nowoczesnym centrum serwisowym, gdzie zostają wymienione wszystkie podzespoły, które takiej wymiany wymagają, a maszyny otrzymuje nową powłokę lakierniczą oraz 3-miesięczną gwarancję. Cena takiego wózka widłowego to orientacyjnie 1/3 nowego urządzenia.

Wynajem wózka, jako alternatywa – podsumowanie

Wynajem wózka widłowego to zyskująca na popularności alternatywa dla zakupu urządzenia. Z takiej formy finansowania inwestycji korzystają najczęściej firmy, które eksploatują sprzęt bardzo intensywnie. W ramach jednej, stałej opłaty abonamentowej firma zyskuje zdolność operacyjną w postaci niezbędnej maszyny oraz wygodę wynikająca z odpowiedzialności dostawy za zapewnienia pełnej dostępności wózka widłowego do pracy. Umowa wynajmu może być sporządzona pod konkretne oczekiwania danego przedsiębiorstwa – należy o tym pamiętać wybierając dostawcę i rozmawiając o warunkach współpracy.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%