Zamknij
REKLAMA

Szelki dla psa - czy warto w nie inwestować?

10:40, 25.05.2021 | A.G
Skomentuj

Szelki dla psów to gadżety, które coraz bardziej zyskują na popularności. Nic w tym dziwnego – dobrze dobrane mogą okazać się nie tylko znacznie wygodniejsze, ale również bezpieczniejsze dla pupila. Do wyboru odpowiedniego modelu musisz jednak podejść z rozwagą. Tylko wtedy będziesz miał pewność, że szelki właściwie urozmaicą codzienne spacery z czworonogiem.

Dlaczego warto wybrać szelki?

Wielu opiekunów, szukając odpowiednich akcesoriów dla swoich podopiecznych, waha się między tradycyjną obrożą a bardziej innowacyjnymi szelkami, które stopniowo zyskują na popularności i zdobywają coraz więcej zwolenników. Dlaczego warto je wybrać?

Pierwszym powodem, dla którego warto rozważyć zakup szelek, są preferencje danej rasy. Niektóre psy ze względu na specyficzną (zwykle wątłą) budowę ciała mogą nie czuć się komfortowo podczas noszenia obroży. Do tej grupy należą m.in. yorki. Właśnie wtedy warto zdecydować się na znacznie wygodniejsze dla nich szelki.

Szelki dla psa są polecane czworonogom, które często towarzyszą swoim właścicielom w aktywności fizycznej (np. podczas biegania lub jazdy na rowerze). Nosząc je, zwierzę będzie mogło z łatwością dotrzymać kroku swojemu właścicielowi bez żadnego dyskomfortu.

Szelki świetnie sprawdzą się w przypadku psów, dla których chodzenie na smyczy nie należy do przyjemności. Powodują, że ciało znacznie lepiej znosi wszelkie szarpnięcia i ciągnięcia smyczy, w przeciwieństwie do obroży, która może w bardzo nieprzyjemny sposób wrzynać się w skórę.

Jakie są rodzaje szelek dla psa?

Wybierając idealne szelki dla psa, warto zapoznać się z wieloma dostępnymi rodzajami, aby zakupiony model odpowiadał potrzebom czworonoga.

Pierwszym rodzajem są tzw. szelki sportowe. Idealnie sprawdzą się one u zwierząt, które towarzyszą swoim właścicielom podczas aktywności fizycznej. Modele należące do tej grupy wykonywane są z wyjątkowo miękkiego i elastycznego materiału, który nie powoduje żadnych otarć na ciele. Zapewniają natomiast psu wyjątkowy komfort podczas wysiłku fizycznego.

Najpopularniejszym rodzajem są szelki spacerowe. Świetnie sprawdzą się podczas codziennych przechadzek z psem, ale również w czasie dalszych wycieczek. Stanowią one najczęstszą alternatywę dla obroży.

Wśród ciekawych rodzajów szelek dla psów warto wyróżnić szelki samochodowe. Dzięki specjalnej budowie możliwe jest przymocowanie ich do pasa w aucie. Pies nie będzie wówczas przemieszczał się po pojeździe w trakcie podróży, a tym samym zostanie mu zapewnione odpowiednie bezpieczeństwo.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%