Zamknij

Elektroniczne odstraszacze myszy - czy są skuteczne?

09:44, 09.06.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:45, 09.06.2021

Gryzonie w postaci myszy mogą się pojawić w domu zarówno w porze letniej, jak i zimowej. Mogą być one zwabione łatwym dostępem do pożywienia, bezpieczną dla nich okolicą, a także dobrym schronieniem przed zmienną pogodą. Jak pozbyć się myszy z domu? Na rynku coraz bardziej popularne stają się ultradźwiękowe odstraszacze myszy. W jaki sposób działają i czy są skuteczne?

Odstraszacze na myszy - jak działają?

Gryzonie w domach, czy garażach potrafią wyrządzić naprawdę wiele szkód. W dodatku, myszy czując się bezpiecznie zaczynają szybko powiększać swoje stado. Znajdując grasujące w domu myszy trzeba działać szybko, ponieważ z czasem problem będzie coraz większy. Na rynku bardzo popularne są elektroniczne odstraszacze myszy, które wykorzystują fale o wysokiej częstotliwości.

Tego rodzaju urządzenia dostępne są zarówno w formie głośnika przypominającego smartfonowe akcesorium, jak i niewielkiej wtyczki do kontaktu. Każdy z odstraszaczy emituje ultradźwięki, które trafiając w układ nerwowy gryzoni powoduje dyskomfort. Niemogące normalnie funkcjonować myszy uciekają w przeciągu kilku tygodni. Można więc w skuteczny sposób pozbyć się szkodników, bez konieczności stosowania chemicznych trutek lub tradycyjnych pułapek.

Czy ultradźwiękowe odstraszacze są bezpieczne?

Ultradźwięki emitowane przez odstraszacze są w zupełności niesłyszalne dla człowieka. Z tego też powodu, na niektórych forach internetowych można znaleźć pytania o bezpieczeństwo stosowania takich urządzeń. Warto jednak podkreślić, że fale ultradźwiękowe w żaden sposób nie wpływają negatywnie na człowieka. Trzeba również dodać, że odstraszacze nie wyrządzają żadnej szkody zwierzętom, a jedynie powodują dyskomfort. Ten ustaje, gdy zwierzę opuści obszar działania odstraszacza.

Humanitarność to nie jedyna zaleta odstraszaczy. Urządzenia są również ekologiczne, gdyż nie wydzielają do środowiska substancji, które mogłyby spowodować jakieś szkody. Nie wymagają również stosowania trutek, czy środków chemicznych, które mogłyby stanowić niebezpieczeństwo dla przebywających w pobliżu dzieci lub zwierząt domowych.

Nie można jednak zapominać, że dźwięki o wysokich częstotliwościach działają nie tylko na myszy lub inne gryzonie. Mając na uwadze komfort swojego domowego pupila, lepiej nie stosować odstraszaczy zwierząt w miejscu jego przebywania. Można również ustawić taki zasięg urządzenia, aby działało ono tylko na określonym terenie lub w pomieszczeniu, gdzie nie przebywa nasz zwierzak.

Odstraszacz na myszy - jaki wybrać?

Na rynku jest dostępnych wiele różnych modeli elektronicznych odstraszaczy na myszy. Różnią się one wieloma parametrami, które mają wpływ na skuteczność w walce ze szkodnikami. Wybierając odstraszacz do domu najlepiej sprawdzić jego zasięg, aby w pełni pokrywał obszar bytowania myszy. Równie dobrym wyborem będzie odstraszacz emitujący zmienne fale ultradźwiękowe. Ma to na celu wyeliminowanie możliwości przyzwyczajenia się myszy do jednostajnego dźwięku.

Skuteczność odstraszacza na myszy można nieco zwiększyć stosując dodatkowe środki przeciw gryzoniom. Mogą to być żywołapki z automatycznym zamknięciem, albo ustawione doniczki z roślinami o zapachu odpychającym myszy. W tym celu można wykorzystać miętę, czosnek lub bazylię.

Na sam koniec warto dodać, że ultradźwiękowe odstraszacze gryzoni działają często również na owady. Zatem, gdy problem z myszami w domu zostanie zażegnany, urządzenie można wykorzystać do odstraszania much i komarów podczas lata.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%