Zamknij
REKLAMA

Kawa Pellini - historia marki

12:37, 09.06.2021 | A.G
Skomentuj

Pellini jest jedną z najpopularniejszych marek kaw nie tylko w Polsce, ale również na świecie. W dzisiejszym artykule krótko przedstawimy historię tej marki.

PELLINI - historia marki

Historia marki Pellini jest niezwykle ciekawa. Wspólnie z właścicielami sklepu z kawą czaskawy.pl przygotowaliśmy dla Was krótki opis tej wyjątkowo interesującej historii. Pellini nazwa z pewnością mówi wiele miłośnikom kawy. Jedna z wielu znanych włoskich firm kawy, która od dawna zasłynęła na rynku. Z początku interes rodziny Pellini nie zapowiadał, że rozwinie się do produkcji kawy. W roku 1922 rodzina prowadziła malutki sklepik w którym sprzedawała zioła i produkty lecznicze. 

Z czasem przekonali się iż kawa to ich hobby. W 1947 roku rodzina Pellini  postanowiła produkować kawę. W swoim sklepie zrobili małą palarnie kawy. 

Kawa Pellini ziarnista

Jednym z najpopularniejszych produktów kaw Pellini jest kawa ziarnista Pellini TOP. W swojej ofercie ta palarnia posiada wiele rozpoznawalnych kaw. Kawa Pellini ziarnista posiada wiele odsłon, które znajdziesz tutaj https://czaskawy.pl/pol_m_Kawa-ziarnista_Pellini-168.html

Sukces Pellini

Z czasem osiągali coraz większe sukcesy. Sukcesy jakie osiągała rodzina przy produkcji i sprzedaży kawy motywowały ich do coraz większej rozbudowy palarni. Na dzień dzisiejszy we Włoszech jest około 750 palarni kawy, gdzie marka Pellini zajmuje piąte miejsce. Pellini produkuje rocznie 12 000 ton kawy. Kawa wypalana jest z najwyższej jakości ziaren 100% arabiki i mieszanek arabiki z roboustą. Stworzyli oni także kawę bezkofeinową. Pellini jest marką popularną w prawie 30 krajach na całym świecie. Firma spełnia również międzynarodowe standardy UNI EN ISO 9001:2000. Marka Pellini zasłynęła z dbałości o każdy szczegół, charakterystyczny smak i aromat. Obecnie nowe miejsce firmy Pellini, które powstało w 2005 roku  znajduje się w Bussolengo w Weronie. Jest w pełni zautomatyzowana, zajmuje powierzchnię około 30.000 m2, z czego: 2 000 m2 to biura, 10 000 m2 kryte hale, 8 000m2 hale produkcyjne. Firma planuje dalszy rozwój. Na całym świecie Pellini posiada około 5000 punktów sprzedaży. Pellini była pierwszą włoską firmą, która zatrudniała degustatorów kawy, którzy zobowiązali się do spróbowania i oceny różnych wytwarzanych mieszanek. Kawa jest degustowana w różnych rodzajach przygotowania (mokka, espresso, kapsułki itp.), Aby zapewnić, że każda mieszanka jest właściwa pod względem smaku i jakości. Pellini ma na celu dostarczanie swoim klientom najlepszej kawy na rynku. Marka Pellini gości na pułkach nie tylko klientów indywidualnych, ale barów i restauracji również. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%