Zamknij
REKLAMA

Materac 160x200 ? uniwersalny wybór do sypialni małżeńskiej?

11:10, 10.06.2021 | A.G
Skomentuj

Materace w rozmiarze 160x200 bardzo często spotkamy w sypialniach małżeńskich. Zdaniem wielu ekspertów, jest to optymalny wybór do sypialni, której metraż nie należy do największych. Bez wątpienia materac 160x200 pozwoli na komfortowy sen dwóm osobom, nawet, jeśli należą one do grona osób, które często wiercą w łóżku w poszukiwaniu optymalnego ułożenia ciała. Co warto wziąć pod uwagę wybierając materac do sypialni małżeńskiej?

Materace o dobrej elastyczności punktowej

Materace stosowane w łóżkach dwuosobowych powinny odznaczać się dobrą elastycznością punktową. Oznacza to, że materac skutecznie reaguje na nacisk w danym obszarze i redukuje drgania, nie przenosząc ich po powierzchni. Dzięki temu, osoba śpiąca na drugiej połowie łóżka nie odczuwa tych drgań. Jaki materac 160x200 odznacza się dobrą elastycznością punktową? Popularnym wyborem jest materac kieszeniowy wyposażony w dużą liczbę sprężyn ulokowanych w specjalnych kieszonkach. Dobrze sprawdzają się także materace lateksowe oraz piankowe.

Jakie wypełnienie materaca jest najlepsze?

Tutaj w dużej mierze możemy polegać na indywidualnych upodobaniach. Zarówno materace sprężynowe, jak i piankowe okażą się dobrym rozwiązaniem, pod warunkiem, że wybierzemy model odznaczający się wysoką jakością wykonania. Jeśli chodzi o modele sprężynowe, bardzo dobrą propozycją są materace multipocket z doskonałą elastycznością punktową. Jeśli interesuje nas piankowy materac 160x200, do wyboru pozostają: materac lateksowy, materac wypełniony pianką poliuretanową, a także materac termoelastyczny. Bez wątpienia to właśnie materace piankowe mogą pochwalić się nowocześniejszą technologią, posiadając np. funkcje masujące.

Jak wybrać optymalną twardość materaca?

Twardość materaca wybieramy głównie pod kątem wagi naszego ciała. Miękkie materace H1 są odpowiednie dla osób ważących poniżej 60kg. Materace średnio-twarde sprawdzają się w przypadku osób ważących od 60 do 80 kg. Następnym stopniem jest materac twardy H3 dla osób mieszczących się w przedziale 80-100 kg. Dla osób ważących powyżej 100 kg optymalnym rozwiązaniem jest materac bardzo twardy H4. Jeśli różnica wagi pomiędzy dwojgiem osób jest bardzo duża, wówczas możemy wybrać materace, w których poszczególne połowy mają inną twardość. Tego typu udogodnienia zwykle oferują nam nowoczesne materace piankowe.

Gdzie kupisz wygodny i trwały materac 160x200?

Materace 160x200 oferują pokaźną powierzchnię do komfortowego snu, ale jednocześnie, można je wpasować także w mniejszych sypialniach. Często wystarczy odpowiedni rozkład mebli, aby pozwolić sobie na takie łóżko także w sypialni o ograniczonym metrażu. Materac 160x200 możesz zamówić przez Internet w sklepie Godre.pl. Sklep odznacza się bardzo bogatym wyborem materacy, a jego atutem są atrakcyjne ceny dostosowane do portfela każdego klienta. Dużym plusem zakupów przez Internet jest wygodna dostawa do domu, dzięki czemu, nie musimy martwić się transportem dużego materaca.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

BeatkaBeatka

0 0

Z mezem spimy na łóżku 160x200 od ponad 20 lat, jedyne co sie zmienia to materac. Obecnie spomy na materacaacu z hilding i jestesmy oboje zadowoleni szczegolnie, ze zamawialismy po raz pierwszy w zyciu przez internet to znaczy córka zamawiała ❤️ 11:32, 11.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%