Zamknij

Folia stretch - jak ją wybrać?

11:06, 15.07.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:07, 15.07.2021

Odpowiednie zabezpieczenie produktów przeznaczonych do transportu to jeden z ważniejszych elementów prowadzenia sklepu internetowego lub sprzedaży towaru za pośrednictwem portali aukcyjnych. Klienci oczekują pakowania paczek, które chroni produkty, nawet w przypadku mniejszych przedmiotów, przed uszkodzeniem. W tej kwestii zastosowanie znajdują folie stretch. Który wariant materiału wybrać?

1. Folia stretch - rodzaje

2. Grubość i rozciągliwość folii

3. Folia stretch czy pre-stretch?

Folia stretch i jej różne warianty znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu: służą do zabezpieczania przedmiotów i całych palet przed uszkodzeniami mechanicznymi, warunkami atmosferycznymi czy brudem. Sprawdź więcej na: https://e-gtp.pl/folia-stretch.

Folia stretch - rodzaje

Podstawowy podział folii stretch związany jest z jej kolorem:

  • folia transparentna chroni towar i palety, a jednocześnie pozwala na szybką weryfikację tego, co znajduje się w przesyłce,
  • folia czarna ukrywa zawartość przesyłki, a dodatkowo chroni zawartość przed promieniowaniem słonecznym. Niektórzy uważają, że paczka wygląda wówczas estetyczniej.

Można także przeprowadzić klasyfikację folii ze względu na jej zastosowanie. Wówczas wyróżnia się:

  • folię stretch mini - przeznaczoną do owijania niewielkich przedmiotów. Niezbędny w tym procesie jest niewielki dyspenser,
  • folię stretch krótką - przeznaczoną do pakowania zawartości, których długość nie przekracza 2,5 metra,
  • folię jumbo - sprzedawaną w dużych rolkach ważących około 50 kg,
  • folię stretch ręczną - służąca do ręcznego pakowania przesyłek paletowych,
  • folię stretch maszynową - wykorzystywana przez firmy wysyłające dużą ilość towaru.

Tak zróżnicowany produkt łatwiej jest dobrać do swoich potrzeb.

Grubość i rozciągliwość folii

Folie stretch z reguły dostępne są w grubościach: 17, 23 i 35 mikronów. Wybór odpowiedniego wariantu uzależniony jest przede wszystkim od typu pakowanych przedmiotów. Producent folii stretch oferuje także kilka poziomów rozciągliwości, wpływających między innymi na wytrzymałość opakowania. Najbardziej wytrzymały typ to folia nano.

Folia stretch czy pre-stretch?

Producent folii stretch poza standardowym wariantem oferuje także wersję pre-stretch. Czym różnią się oba typy? Każdy z tych rodzajów pozwala na skuteczne pakowanie towaru i umożliwia ścisłe przyleganie warstw. Ważne jest jednak to, że folia pre-stretch umożliwia ograniczenie kosztów. Już na etapie produkcji wykazuje rozciągliwość na poziomie około 200 procent, co sprawia, że nie trzeba jej dodatkowo naciągać. Cienka warstwa zwiększa wydajność i - jak pokazują szacunki - obniża zużycie materiału nawet o 65 procent.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%