Zamknij
REKLAMA

OCP Przewoźnika Bydgoszcz

11:51, 19.07.2021 | materiały partnera

Usługi przewozowe w czasach sprzedaży internetowej są naprawdę cenione i często oraz chętnie wykorzystywane. Nie ulega wątpliwości, że świadczące je firmy mają współcześnie ręce pełne roboty. By działać efektywnie, muszą one zabezpieczyć się na wypadek losowych sytuacji. Zdarza się, że te prowadzą do nieprzyjemnych konsekwencji związanych z niemożliwością wywiązania się z umowy na linii firma - klient wysyłający przesyłkę. Co jednak mogą zrobić, by uchronić się przed tego typu konsekwencjami? To oczywiste - postawić na odpowiednie ubezpieczenie. To właśnie na nim skupimy się w naszym dzisiejszym wpisie.

Czym tak właściwie jest ubezpieczenie OCP?

Firmy zajmujące się spedycją przewożą towary, za których stan na dłuższy lub krótszy czas przejmują odpowiedzialność. To do nich należy to, by trafiły one w ręce adresata w dokładnie takim stanie, w jakim zostały wysłane i w czasie, na który się umówiono. Ubezpieczenie OCP potrafi zabezpieczyć firmę w przypadku niemożliwości spełnienia któregoś z tych warunków. Klienci mają prawo dochodzić się swoich praw w przypadku, gdy ich przesyłka dotrze za późno lub zostanie uszkodzona czy zniszczona. W takich właśnie sytuacjach ewentualne koszta może pokryć towarzystwo ubezpieczeniowe. Pod warunkiem, że przyczyną ich pojawienia się nie był sam przewoźnik (a przynajmniej nie wynikają one z jego rażącego zaniedbania).

Podczas gdy OC w przypadku przewoźników jest obowiązkowe (dokładnie tak, jak przy każdym innym aucie biorącym udział w ruchu drogowym), ubezpieczenie OCP jest czymś w pełni dobrowolnym. Można, ale nie trzeba go posiadać, jednak większość przewoźników decyduje się na nie. Nie tylko ze względu na własne bezpieczeństwo. Klienci chętniej sięgają po usługi firm ubezpieczonych i chwalących się tym. Samo ubezpieczenie jest więc w stanie napędzić sprzedaż i wzmóc zainteresowanie usługami konkretnej firmy.

Dobre praktyki związane z decydowaniem się na tego typu ubezpieczenie

Przewoźnicy nie bez powodu tak często decydują się na OCP przewoźnika. Bydgoszcz, Łódź, Warszawa - niezależnie od tego, gdzie działają, uznają je za korzystnie i rzeczywiście godne zainteresowania. Zanim jednak po nie sięgają, zazwyczaj długo nad nim myślą. Poniżej prezentujemy kilka dobrych praktyk, które z pewnością pomogą w zawarciu korzystnej dla siebie umowy ubezpieczeniowej. Takiej, z której będzie się zadowolonym na każdej płaszczyźnie.

  • Badanie rynku - zanim podejmie się decyzję o skorzystaniu z usług konkretnej firmy ubezpieczeniowej warto zapoznać się z ofertą, jaką prezentuje co najmniej kilka z nich. Rozeznanie na rynku stwarza grunt pod negocjacje, ale też pozwala odróżnić atrakcyjną ofertę od tej, z której nie do końca warto skorzystać. Należy pamiętać, że sama wycena do niczego nie zobowiązuje. Choć więc firmy ubezpieczeniowe bardzo często starają się do tego przekonać stosując tak zwany "agresywny marketing", nie warto się temu poddawać.
  • Analiza własnej sytuacji - cena i warunki ubezpieczenia w wielu przypadkach zależą od mnóstwa indywidualnych czynników. Warto dowiedzieć się na temat tego, który z nich może zwiększyć, a który zmniejszyć kwotę, jaką trzeba będzie płacić właśnie za ubezpieczenie. Koniecznie trzeba też zdefiniować własne potrzeby względem ubezpieczenia. Wiele firm pozwalających na sięgnięcie po nie daje możliwość sięgnięcia po różnego rodzaju usługi dodatkowe. Nie trzeba z nich korzystać, jeśli nie ma się na to ochoty.
  • Przygotowanie się do negocjacji - ceny podawane przez każdy z zakładów ubezpieczeń są bardzo elastyczne i trzeba zdawać sobie z tego sprawę. Negocjować można zawsze - zwłaszcza wtedy, jeśli jest się doskonale rozeznanym w branży i zdaje się sobie sprawę z tego, co można "urwać". W wyniku negocjacji często można osiągnąć czy to lepszą cenę, czy też dodatkowe usługi "w cenie". Warto próbować - najlepiej jeszcze przed podpisaniem umowy. Po tym raczej nie ma szans na wywalczenie czegoś więcej.
  • Korzystanie z multiagencji - multiagencje są świetnym narzędziem do sprawdzenia wielu ofert ubezpieczeń jednocześnie. Za pośrednictwem zaledwie jednego formularza można szybko dostać ofertę od kilku różnych firm i wygodnie porównać każdą z nich. Multiagencje często współpracują z firmami ubezpieczeniowymi, dzięki czemu za ich pośrednictwem niemal zawsze można zapewnić sobie lepsze warunki ubezpieczenia. Skorzystanie z ich usług nie zobowiązuje do niczego. Do czasu kiedy nie podpisze się umowy, będzie się miało wolność wyboru.

Podsumowanie

Istnieje wiele powodów stojących za tym, że firmy działające w branży przewozowej tak często decydują się na OCP przewoźnika. Bydgoszcz, Poznań, Gdańsk - niezależnie od tego, w którym mieście posiadają swoją siedzibę, uznają je za wartościowe i rzeczywiście przydające się w ich codziennym funkcjonowaniu. Będąc taką firmą warto poważnie zastanowić się nad wyborem właściwego ubezpieczyciela, ale też nawiązaniem korzystnej dla siebie umowy. Tylko wtedy będzie się bowiem w pełni zadowolonym z tegoż właśnie ubezpieczenia, rzeczywiście uznając wydawane na nie pieniądze za dobrze zainwestowane.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%