Zamknij
REKLAMA

Materace piankowe - czy to wybór dla każdego?

10:45, 20.07.2021 | materiały partnera

Komfort snu zależy w dużej mierze od rodzaju materaca, w jaki zostało wyposażone łóżko. Obecnie jednymi z najczęściej wybieranych są materace piankowe, zapewniające wygodę każdemu, niezależnie od wagi czy wzrostu.

  1. Jakie zalety ma materac piankowy?
  2. Materace piankowe termoelastyczne
  3. Piankowe materace lateksowe

Materac piankowy to dobry wybór zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wystarczy wybrać model wykonany z pianki wysokiej jakości, która idealnie dopasowuje się do ciała użytkownika i jego indywidualnych upodobań.

Jakie zalety ma materac piankowy?

Przy wyborze odpowiedniego materaca liczy się nie tylko jego twardość, ale również wypełnienie. Z kolei twardość materaca należy dopasować zarówno do wzrostu, jak i wagi użytkownika. Nie zawsze jest to jednak proste zadanie, szczególnie w przypadku par, w których jedna osoba ma skrajnie odmienną budowę ciała od drugiej. Takie różnice łatwo można zniwelować, wybierając materace piankowe wysokoelastyczne. Ten materac wykonany jest z kilku warstw pianki, ułożonej w kształcie fali, która z łatwością dopasowuje się do krzywizny ciała. Zapewnia więc wysoki komfort snu i jest odpowiedni dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa. Materace piankowe doskonale sprawdzą się w niemal każdej sypialni i dla każdego użytkownika.

Materace piankowe termoelastyczne

Pianka wysokoelastyczna to nie jedyne tworzywo, którego używa się do wypełnienia materaca. Prym na rynku wiodą materace termoelastyczne, a więc modele wykonane z pianki, która reaguje na temperaturę ludzkiego organizmu. Pod jej wpływem dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając mu optymalne podparcie podczas snu. W ten sposób wzrasta komfort odpoczynku, a mięśnie i kręgosłup mają zapewnione odpowiednie warunki do regeneracji. Właściwości prozdrowotne tych materaców nie ograniczają się tylko do wsparcia ciała podczas snu, ale również odpowiedniego odprowadzania wilgoci.  Dzięki temu materac z pianki termoelastycznej to doskonała propozycja dla każdego, kto chce zapewnić sobie komfortowe warunki w czasie snu.

Piankowe materace lateksowe

Na materacach piankowych mogą wypoczywać również alergicy. Ze względu na podatność na niektóre rodzaje alergenów, powinni oni jednak zwrócić szczególną uwagę na wypełnienie materaca - w tym wypadku sprawdzi się to wykonane z pianki lateksowej. Materac zbudowany z tej pianki tworzy nieprzyjazne warunki do rozwoju alergenów, ponieważ wykazuje właściwości przeciwgrzybiczne i bakteriobójcze, co znacznie zmniejsza ewentualność pojawienia się objawów alergii.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%