Zamknij

Testy do Policji - jak wyglądają?

09:51, 28.07.2021 A.G Aktualizacja: 09:59, 28.07.2021
Skomentuj

Wiele młodych osób marzy o pracy w Policji, jednak niewiele z nich zdaje sobie sprawę z trudów tego zawodu. Praca policjanta to stres i wiele nieprzyjemnych sytuacji z którymi musi stawać w szranki każdego dnia. W tym artykule przedstawimy poszczególne etapy testów do Policji.
 

Jakie są obowiązki policjanta?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z ogromu codziennych obowiązków policjanta. Większość z nich jednak nie należy do najciekawszych, gdyż dotyczą głównie dokumentów oraz raportowania poszczególnych działań.

Ogólne obowiązki policjantów – jakie są?

Ochrona obywateli danego kraju przed przestępcami i innymi zagrożeniami;

Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości;

Poszukiwanie osób zaginionych oraz poszukiwanych.

To jedynie kilka obowiązków, które na co dzień wykonują policjanci. Podczas pracy w „firmie” zobaczycie jednak, że trzeba być bardzo wszechstronnym i gotowym na wiele nowych wyzwań.

Rekrutacja do Policji – jak wyglądają poszczególne etapy?

Testy do Policji dzielą się na cztery etapy i mają pomóc w wybraniu najlepszych kandydatów do Policji spośród wszystkich przystępujących do danej rekrutacji. Poniżej przedstawiamy pokrótce opisy każdego z etapów, jakie czekają na drodze do dołączenia w szeregi Policji.

Test Sprawności Fizycznej – jak przebiega?

Sprawny fizycznie powinien być każdym policjant. Tężyzna fizyczna budzi respekt i przy okazji może pomóc przy zatrzymaniach czy pościgach za przestępcami. Dlatego też, test sprawności fizycznej jest jednym z etapów na drodze rekrutacji. Zachęcamy do wcześniejszego przygotowania się do egzaminu fizycznego, gdyż jak każdy z etapów jest punktowany.

Najważniejszym wymogiem jest ukończeniem toru przeszkód w czasie niższym niż 101 sekund. Każdy wyższy czas daje minimalną liczbę punktów, która praktycznie przekreśla szansę w dalszej rekrutacji.

Ćwiczenia na torze przeszkód w trakcie egzaminu na policjanta:

Bieg po kopercie;

„Brzuszki”;

Przewroty w przód i w tył;

Rzut piłką lekarska w dal;

Skok przez kozła;

Przenoszenie 25-kilogramowego manekina z punktu A do punktu B.

Test Wiedzy Ogólnej – jak przebiega?

Aby zaliczyć egzamin z wiedzy należy się wcześniej do niego przygotować. Na kilka miesięcy przed warto sięgnąć np. po gotowe arkusze z odpowiedziami na egzaminy z poprzednich lat.

Czego mogą dotyczyć pytania?

Trójpodział władzy;

Bezpieczeństwo publiczne;

Funkcjonowania Policji i jej struktur;

Ustaw i aktów związanych z pracą w Policji;

… oraz wielu, wielu innych

Test psychologiczny

Testy psychologiczne są bardzo przydatnym narzędziami w rękach policyjnych rekruterów. Pozwalają one określić przydatność kandydatów do pracy w jednostce. Dzięki nim można poznać cechy charakteru czy wzorce zachowań każdego z kandydata i ocenić, czy może on pracować w Policji.

Rozmowa kwalifikacyjna – na czym polega?

Rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w towarzystwie dwóch policjantów oraz policyjnego psychologa. Ich głównym zadaniem jest przetestowanie kandydata pod kątem odporności na stres oraz sprawdzenie jego reakcji na niego. Zachowajcie zimną krew, a na pewno powinno udać się zaliczyć ten etap testów do Policji.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%