Zamknij
REKLAMA

Czym jest i jak działa solar do basenu ogrodowego?

12:17, 31.08.2021 | A.G
Skomentuj

Woda w basenach ogrodowych nie zawsze jest wystarczająco ciepła, aby z przyjemnością korzystać z tego typu rozrywki na świeżym powietrzu. Jak to zmienić? Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się solary do basenu. Czym one są? W jaki sposób działają? Poznaj ich różnorodne modele i przekonaj się, który sprawdzi się u Ciebie najlepiej!

Solar do basenu - co to?

Lato to czas, w którym warto w każdej wolnej chwili przebywać na świeżym powietrzu. Fajną rozrywką, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, są baseny ogrodowe. Dzięki nim możesz spędzić ciekawie czas ze swoją rodziną, np. grając w wodną siatkówkę czy nurkując, jednocześnie obniżając temperaturę swojego ciała w upalne dni. Przydomowy basen to także szansa na relaks z daleka od wścibskich oczu sąsiadów i tłumu na miejskich kąpieliskach. Jednak by to wszystko było możliwe i stało się wyłącznie przyjemnością, warto zakupić solar do basenu.

Duży wybór ogrzewania solarnego znajdziesz choćby na: https://www.dobrebaseny.pl/Ogrzewanie-solarne-c150

Czym dokładnie jest basenowy solar? Jest to urządzenie, które służy do podgrzewania wody w basenie przy wykorzystaniu energii słonecznej. A to oznacza, że jest to sposób na pozyskiwania ciepła w darmowy sposób - wystarczy, że zakupiony solar umieścimy w nasłonecznionym miejscu.

Jak działają solary?

Cechą charakterystyczną każdego solaru do ogrzewania wody w basenie ogrodowym jest czarny kolor. Tworzone są one w takiej barwie, gdyż najlepiej pochłania ona promienie słoneczne, kumulując tym samym w swoich wnętrzach dużą ilość ciepła. Tak nagrzany solar podpina się pod pompę filtrującą, dzięki czemu woda z basenu zostaje przez niego przepompowana. Przepływająca przez wnętrze solaru ciecz absorbuje ciepło, zwiększając w ten sposób swoją temperaturę, po czym z powrotem wpada do basenu.

                                          

Mata solarna do basenu - czy warto?

Zimna woda w ogrodowym basenie nie zachęca do spędzania w nim wolnego popołudnia. Korzystanie z niego staje się niekomfortowe zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, ponieważ przestaje być przyjemnością. Niesie za sobą także ryzyko mocnego wychłodzenia, które skutkować może przeziębieniem. Mata solarna do basenu to rozwiązanie pozwalające uniknąć tego typu niedogodności. Daje ona bowiem szansę na podniesienie temperatury wody w słoneczny dzień nawet o kilka stopni Celsjusza.

Zakup solaru to także ukłon w stronę środowiska, jeśli zakup sprzętu do podgrzewania wody jest na Twojej liście konieczności, ale wciąż się wahasz pomiędzy tym a innymi rozwiązaniami. Sięgając po solarny sprzęt, zyskujesz urządzenie przyjazne dla otoczenia. Nagrzewanie wody promieniami słonecznymi niweluje także dodatkowe koszty energii elektrycznej, jaka byłaby konieczna np. przy wykorzystaniu pomp ciepła. Jeśli więc szukasz sposobu na ogrzanie wody w basenie ogrodowym przy wykorzystaniu energii odnawialnej, maty solarne będą tym, czego potrzebujesz. A co więcej, nie musi to być koniecznie mata.

Rodzaje solarów do ogrzewania wody w basenie

Jaki solar do basenu wybrać? W sprzedaży znajdziesz je w przeróżnych wersjach, które pozwolą Ci na kupno najbardziej odpowiedniego. Wymieniona powyżej mata solarna cechuje się dość dużymi wymiarami, przez co zajmuje sporo miejsca w ogrodzie. Jeśli więc nie dysponujesz sporą powierzchnią podwórka, zastanów się nad kupnem mniejszego modelu.

Trafnym rozwiązaniem może okazać się panel solarny na nóżkach o regulowanej wysokości. Nie zajmuje on tak dużej przestrzeni jak mata, a możliwość dostosowywania wysokości nóżek umożliwia ustawienie go w przeróżnych kombinacjach, pozwalających na wyłapanie jak największej ilości promieni słonecznych.

Do ogrodów o małym metrażu najlepsze będą kule solarne, których wymiary są niewielkie, a możliwości spore. Cechują się półkolistą kopułą, w której kumulowana jest energia słoneczna. Wewnątrz kuli umieszczona jest spiralna, czarna rura, przez którą przepuszczana jest woda w celu ogrzania. Tak skonstruowany solar do basenu zajmuje mało miejsca, a jest w stanie zwiększyć temperaturę wody nawet o 3 stopnie, co przemawia za jego zakupem.

Wiesz już, który solar sprawdzi się najlepiej w Twoim ogrodzie? Nie czekaj i zapewnij sobie przyjemność, jaką jest relaksująca kąpiel w ciepłej wodzie na świeżym powietrzu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%