Zamknij
REKLAMA

Karabiny i karabinki na kulki, czyli najpopularniejsze repliki do airsoftu

11:02, 01.09.2021 | A.G
Skomentuj

Oczywiście replika to niezbędny sprzęt, który posiada każdy airsoftowy gracz. Wśród dostępnych na rynku modeli bardzo popularne są karabiny i karabinki. To modele z dłuższą lufą, które stworzono przede wszystkim dla bardziej doświadczonych miłośników strzelanek. Oferują daleki zasięg, świetną szybkostrzelność oraz znacznie wyższe prędkości wylotowe, niż krótkie repliki. Sprawdź, czy warto zdecydować się na taki zakup!

Czym charakteryzują się karabiny i karabinki do airsoftu?

Taki sprzęt oferuje przede wszystkim świetne parametry. Warto tutaj zwrócić uwagę szczególnie na szybkostrzelność oraz zasięg replik karabinów szturmowych. Dzięki temu są one dość uniwersalne. Mogą sprawdzić się zarówno podczas rozgrywek typu CQB, jak i starć na daleki dystans. Oczywiście większość dostępnych modeli można dość dowolnie modyfikować, więc bez problemu dostosujesz replikę do konkretnych zasad gry.

Niektóre tego typu modele są jednak dość duże i ciężkie - ograniczają mobilność. Świetnym kompromisem może być replika karabinka. Większość modeli jest dość kompaktowa oraz zapewnia większy zakres ruchów. Wiąże się to jednak z pewnymi ograniczeniami jak krótsza lufa czy mniejszy zasięg. Karabinki będą najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o rozgrywki na bliski oraz średni dystans.

Wspomniane repliki są wiernym odwzorowaniem oryginałów. Niektóre modele stworzono z myślą o kolekcjonerach. Większość replik karabinów i karabinków jest jednak uniwersalna, dlatego tak wielu graczy korzysta z takiego sprzętu.

Dlaczego karabiny szturmowe do airsoftu są tak popularne?

Jednym z powodów jest naprawdę duży wybór modeli na rynku. Można znaleźć karabiny na kulki z napędem elektrycznym, sprężynowym oraz gazowym. Każdy z rodzajów ma swoje wady i zalety. Pierwszy jest niewątpliwie najwygodniejszy i najprostszy w obsłudze, przy czym sprawdzi się w dowolnym trybie rozgrywki. Sprężynowe modele niestety oferują stosunkowo małą szybkostrzelność. Gazowe repliki karabinów natomiast gwarantują realistyczne wrażenia, jeśli chodzi o użytkowanie.

Karabiny i karabinki do airsoftu można dowolnie modyfikować. Bez problemu można znaleźć potrzebne elementy do konkretnego modelu. Daje to także bardzo duże możliwości tuningu. Takie repliki posiadają też miejsce na dodatki, takie jak latarki, celowniki, kamery, czy inne akcesoria. W ten sposób jeszcze bardziej poszerzysz ich funkcjonalność.

Repliki tego typu są najlepsze dla doświadczonych graczy - mimo wszystko można jednak znaleźć wiele modeli idealnych na początek. Warto sprawdzić przede wszystkim karabinki elektryczne, ponieważ zwykle są najprostsze w eksploatacji i oferują naprawdę dobre parametry (dość uniwersalne, jeśli chodzi o zasady poszczególnych trybów gry).

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%