Zamknij
REKLAMA

Pożyczka w domu czy w oddziale - które rozwiązanie warto wybrać?

14:41, 15.09.2021 | materiały partnera

Decyzja o wzięciu pożyczki pozabankowej to dopiero pierwszy krok. Kolejnym jest wybranie oferty, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Dostępnych wariantów jest bardzo wiele, a istniejące między nimi różnice dotyczą nie tylko wymagań czy oferowanych warunków, ale też przebiegu procesu pożyczkowego. W tym artykule skupimy się właśnie na tej ostatniej kwestii - jakie masz możliwości? Która z nich opłaca się najbardziej? Jak wybrać pożyczkę, która zapewnia jednocześnie komfort, bezpieczeństwo i szybki zastrzyk niezbędnej gotówki?

Czy warto sięgać po pożyczki pozabankowe?

Zanim jednak przejdziemy do tego, na jakie rodzaje pożyczek możesz liczyć, warto poruszyć również ogólną kwestię bezpieczeństwa usług pożyczkodawców pozabankowych. Czy stereotypy o wysokim ryzyku, z jakim związane jest korzystanie z takich ofert, są zgodne z prawdą? Czy warto decydować się na nie tylko w ostateczności, kiedy wszystkie inne opcje zostały już wyczerpane? Oczywiście tak jak każdy inny krok mający wpływ na stabilność Twojej sytuacji finansowej, również decyzja o pożyczce wiąże się z pewnym ryzykiem. Nie ma jednak powodu, by sam fakt wzięcia pożyczki w instytucji pozabankowej wiązał się z większym prawdopodobieństwem wystąpienia komplikacji. Działalność firm pożyczkowych jest regulowana prawnie, nie musisz więc obawiać się nieuczciwych praktyk. Jeśli będziesz mieć na uwadze zasady bezpiecznego pożyczania, tj. wybranie wiarygodnego pożyczkodawcy oraz dobranie warunków do swoich potrzeb i możliwości, nic nie stoi na przeszkodzie, by swoje finanse podreperować właśnie w ten sposób.

Szybka pożyczka, czyli jak i gdzie pożyczać pieniądze

W ciągu kilku ostatnich lat znacznie wzrosło zainteresowanie pożyczkobiorców szybkimi pożyczkami online, ze względu na to, że pozwalają na złożenie wniosku i otrzymanie pieniędzy stosunkowo szybko. Te zalety nie przemawiają jednak do wszystkich, dlatego nadal istnieje spora grupa klientów, którzy poszukują innych rozwiązań. Z jakiego powodu? Przyczyny mogą być różne w zależności od sytuacji, ale wśród najczęściej spotykanych warto wymienić m.in. niechęć do zawierania umów za pośrednictwem internetu, brak możliwości skorzystania z usług online z powodu braku sprzętu lub dostępu do sieci czy brak dostępu do bankowości internetowej. Czy jednak oznacza to, że jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz lub nie możesz wziąć pożyczki online, Twoją jedyną opcją jest wizyta w placówce stacjonarnej? Nie, ponieważ na rynku znaleźć można jeszcze jeden rodzaj ofert - pożyczki udzielane w domu klienta.

Dlaczego pożyczka domowa się opłaca?

Wśród największych korzyści pożyczania w swoim własnym domu warto wymienić wygodę - wszystkie niezbędne do wzięcia pożyczki formalności załatwisz w komfortowych warunkach w czasie wizyty doradcy klienta. Nie tylko nie musisz udawać się do placówki, a więc oszczędzasz czas i pieniądze niezbędne na dojazd, ale nie musisz też zmieniać swoich planów, ponieważ spotkanie umówisz na dogodny dla Ciebie termin. W przeciwieństwie do ofert online zyskujesz też możliwość osobistego omówienia oferty. Nie ma tu miejsca na niejasne opisy czy wątpliwości dotyczące zapisów - w czasie rozmowy wszystkie pytania możesz zadać przedstawicielowi firmy i uzyskać odpowiedzi, które pomogą w dokładnym zrozumieniu oferty i jej warunków.

Pożyczka w domu łączy w sobie korzyści oferowane zarówno przez pożyczki online, jak i stacjonarne. Wybierając właśnie taką ofertę, cieszysz się komfortowym i bezpiecznym pożyczaniem, a potrzebne pieniądze dostajesz do ręki już w ciągu 24 godzin!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%