Zamknij
REKLAMA

Jakie jest zapotrzebowanie na elektryków na Śląsku? Ile zarabiają? Gdzie uprawnienia w rok?

13:46, 22.09.2021 | materiały partnera

Zawód elektryk nie od dziś jest profesją, dzięki której przyszłość jest pod względem finansowym zabezpieczona. Elektrycy nie mają problemu ze znalezieniem pracy w różnych branżach i na różnych stanowiskach. W tym na samodzielnych albo są częścią większego zespołu.

Elektryków brakuje w całej Polsce i nie inaczej sytuacja wygląda na Śląsku. Zwłaszcza że Śląsk jest drugim województwem w Polsce, biorąc pod uwagę liczbę ludności. Pracy dla elektryków w tym regionie jest sporo, a rąk brakuje. Jeśli szukasz atrakcyjnej drogi zawodowej, to ten zawód z pewnością nie zawiedzie.

Praca czeka na elektryków

Odwiedzając popularne portale z ogłoszeniami pracy, po wpisaniu frazy elektryk, otrzymujemy wielość ofert. Poszukiwani są elektrycy, elektromechanicy, elektromonterzy, elektrycy instalacji fotowoltaicznych, serwisanci, elektrycy zajmujący się urządzeniami przemysłowymi. I tak można by jeszcze wymieniać. Poszukiwani są również pomocnicy elektryków, co stanowi świetny wstęp do pracy na samodzielnych stanowisku.

Elektryk znajdzie pracę praktycznie w każdej branży, bo któraż nie bazuje na energii elektrycznej? Jeśli nie etat, to pewne zlecenia co jakiś czas. Na stronie zawodelektryk.pl znajdziesz garść informacji dotyczących pracy, perspektyw i możliwości kształcenia w tym kierunku.

Kursy online elektryk

Kursy online przyspieszyły, jeszcze niedawno szkolenia tego typu wiązały się z koniecznością dojazdów. Dziś szkoła zaoczna elektryka to również opcja nauki przez internet. Kursy w ciągu kilku miesięcy przygotowują do egzaminu państwowego. Możliwość nauki przez internet i to na tak atrakcyjnym kierunku to duża oszczędność, zarówno czasu jak i pieniędzy. Możesz się uczyć w dowolnym momencie, wykłady organizowane są w godzinach wieczornych, a praktyka w weekendy. Dokładnie jest to jeden weekend w miesiącu. A jeśli nie możesz w konkretnym terminie, to jest też opcja odbycia zajęć praktycznych z inną grupą.

Kurs elektryk skierowany jest do osób pełnoletnich, które posiadają minimum wykształcenie zawodowe. W przypadku osób z wykształceniem średnim matura nie jest konieczna. Nie ma górnej granicy wieku i w każdym momencie możesz zdobyć atrakcyjny zawód bądź poszerzyć swoje kompetencje.

Ile zarabia elektryk?

Wśród elektryków zajmujących się serwisowaniem i utrzymaniem ruchu średnie wynagrodzenie wynosi ponad 3300 zł. Ponad ¼ badanych elektryków osiąga zarobki powyżej 4000 zł. Elektrycy mogą dużo dorobić po godzinach, na prywatnych zleceniach. Wysokość pensji zależy od branży, firmy, miejsca zamieszkania, zajmowanego stanowiska i doświadczenia.

Zdobycie uprawnień elektryka otwiera do drzwi atrakcyjnych specjalizacji i pracy z nowoczesną technologią.

Źródło: https://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-elektryk

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%