Zamknij
REKLAMA

Dlaczego podsłuch telefonu to czasami idealne rozwiązanie?

10:13, 29.09.2021 | materiały partnera

Istnieje wiele powodów, dla których korzystanie z podsłuchu w telefonie komórkowym może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim jest to optymalna kontrola telefonu dziecka i informacji, które są przez nie sprawdzane i udostępniane. Dzięki temu możemy mieć wiedze na temat tego, z kim i po co się kontaktuje. To także dobry pomysł dla podejrzliwych małżonków oraz przedsiębiorców. Czy podsłuch w telefonie jest jednak legalny, kiedy można go założyć podsłuch?

Czy podsłuch w telefonie jest legalny?

Aby uzyskać informacje czy założenie podsłuchu jest legalne, należy przede wszystkim zapoznać się z przepisami kodeksu karnego. Zawarta jest tam informacja, że kto w celu uzyskania wieści, do których nie jest uprawiony i zakłada oraz podsłuchuje się urządzeniem podsłuchowym lub oprogramowaniem podlega karze więzienia do dwóch lat. Możliwe jest jednak legalne założenie podsłuchu telefonu komórkowego po uprzednim uzyskaniu zgody.

Z drugiej strony podsłuch telefonu może być wykorzystywaniu w celu kontrolowania niektórych rozmów, które mogą mieć znamiona przestępstw i umożliwiają zdobycie ważnego dowodu w sprawie. Wówczas zainstalować podsłuch telefonu według rozdziału 26 Kodeksu postępowania karnego możemy założyć legalnie.

Jak działa podsłuch w telefonie?

Aktualnie najpopularniejszym i atrakcyjnym cenowo rozwiązaniem jest zainstalowanie specjalnej aplikacji na telefonie komórkowym. Podsłuch GSM zazwyczaj stosowany jest przez służby. Jeżeli chodzi o aplikacje, to może ona pozyskiwać różne informacje ze smartfona w czasie rzeczywistym. Osoba podsłuchująca może przeglądać wszystkie wiadomości przychodzące i słyszeć prowadzone rozmowy. Aby zainstalować podsłuch, należy na chwile przejąć telefon drugiej osoby lub przesłać specjalny SMS z linkiem, który po kliknięciu zainstaluje szpiegowską aplikację w tle.

Zaletą takiego podsłuchu jest to, że osoba podsłuchiwana nie ma pojęcia o jej istnieniu, ponieważ działa w tle i zazwyczaj instalowana jest pod niebudzącą wątpliwości ikoną.

Gdzie podsłuch jest wykorzystywany?

Podsłuch w telefonie może być wykorzystywany w wielu celach. Zarówno przez służby, detektywów, jak i osoby prywatne. W jakich celach?

Zbieranie materiału dowodowego

Podsłuch do telefonu ma za zadanie najczęściej uzyskanie potrzebnych informacji. Często jest to podsłuchiwanie telefonu żony czy podsłuchiwanie telefonu męża w celu weryfikacji ich wierności. Jeżeli małżonek jest niemal pewny zdrady, wówczas jest to dobry pomysł na zebranie dowodów potrzebnych w sądzie.

Podobnie jest także w sytuacji, gdy zbierany jest materiał dowodowy podczas stalkingu czy mobbingu.

Poszerzona kontrola rodzicielska

Wykorzystanie podsłuchu to także pełna kontrola rodzicielska. Podsłuch android jest coraz bardziej popularny ze względu na troskę rodziców. Telefon dziecka może być w każdej chwili namierzony, co zapewnia bezpieczeństwo pociechy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%