Zamknij
REKLAMA

Komu poleca się szkolenia z udzielania pierwszej pomocy?

11:35, 25.10.2021 | .
Skomentuj

Podstawy udzielania pierwszej pomocy powinien znać każdy gdyż mamy obowiązek udzielenia pierwszej pomocy osobie poszkodowanej o czym mówi nam art. 162 Kodeksu karnego. Ta umiejętność jest bardzo cenna ponieważ już kilka sekund decyduje o skuteczności udzielenia pomocy poszkodowanemu. Sytuacje, zagrażające życiu lub zdrowiu mogą pojawić się w każdym miejscu i o każdym czasie, w najbardziej niespodziewanym momencie. Dlatego jednym z kursów, które powinien odbyć każdy człowiek na ziemi choć raz w swoim życiu to kurs z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Szkolenie z pierwszej pomocy może ocalić czyjeś życie. Aby szkolenie takie miało jakikolwiek sens, nie było poczuciem zmarnowanego czasu oraz zostało zapamiętane przez nas na dłużej powinno wybrać się kurs z dobrze zorganizowany, czyli przede wszystkim z dużą ilością praktyki.

Jakie są rodzaje kursów pierwszej pomocy?

Pewnie nie każdy zdaje sobie sprawę z tego jak wiele jest różnych rodzajów pierwszej pomocy. Kursy te możemy podzielić na podstawowe oraz szczegółowe. Z tymi podstawowymi szkoleniami z zakresu udzielania pierwszej pomocy możemy mieć do czynienia podczas kursu na prawo jazdy, w zakładzie pracy czy na studiach. Tego typu kursy mogą być na różnych poziomach zaawansowania.

Kursy pierwszej pomocy bardziej szczegółowe to takie, które są skierowane na udzielenie pomocy konkretnej grupy osób. Do takich grup zaliczamy między innymi niemowlęta, seniorów, wojskowych oraz osób wykonujących pracę w szczególnie niebezpiecznych warunkach, osoby z zaburzeniami neurologicznymi (padaczka, autyzm, itp.) lub innymi schorzeniami.Każdy taki kurs z zakresu udzielania pierwszej pomocy powinien być przeprowadzony w stosunkowo krótkim czasie. Istotą takiego kursu jest przekazanie jak największej wiedzy i praktycznych umiejętności aby nabrać doświadczenia na przyszłość. Oferty kursów kwalifikowanej pierwszej pomocy można znaleźć przede wszystkim w Internecie. Te kursy są prowadzone najczęściej przez wykwalifikowana kadrę. Osoby, które mają do czynienia z pierwsza pomocą lub były kiedyś na tego typu szkoleniu mogą również z nich korzystać aby rozszerzyć swoją wiedzę lub poszerzyć swoje doświadczenie.

Jak wygląda kurs pierwszej pomocy w praktyce?

Kształtowanie umiejętności najlepiej odbywa się poprzez praktykę. Kurs z zakresu udzielania pierwszej pomocy powinien zawierać minimum teorii i maksimum ćwiczeń z wykorzystaniem przyborów medycznych, manekinów w jak najbardziej możliwie realistycznych warunkach.Podczas takiego kursu można spodziewać się przekazania przez szkoleniowca wiedzy teoretycznej oraz ogólnie przyjętych zasad dotyczących między innymi rozmowy telefonicznej z dyspozytorem numeru alarmowego, wzywania karetki pogotowia. Przystępując do szkolenia z zakresu pierwszej pomocy mamy pewność, że w ciągu zaledwie kilku godzin osoba szkolona jest w stanie przekazać wiedzę oraz praktyczne umiejętności. Minimalizacja czasu szkolenia wynika z odpowiedniego ułożenia programu szkoleniowego oraz wykorzystania sprzętu niezbędnego do wykonania szkolenia.

Podczas zapisywania się na kurs udzielania pierwszej pomocy warto zastanowić się nad zakresem tematycznym, który będzie najbardziej odpowiadał aktualnym potrzebom. Oczywiście w miarę możliwości najlepiej jest poszerzać oraz uaktualniać swoją wiedzę również o zakres udzielania pierwszej pomocy osobom starszym, niemowlętom lub osobą z różnymi schorzeniami. Znalezienie odpowiedniego kursu pierwszej pomocy nie powinno być dużym problemem ze względu na dużą ilość i częstotliwość ich wykonywania.

Szczegółowe informację na temat rodzaju kursu jaki oferujemy znajduje się na stronie: https://www.oszomega.pl/kurs-pierwszej-pomocy/

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%