Zamknij
REKLAMA

Dlaczego pralnia przemysłowa zawsze wygra?

00:00, 31.10.2021 | materiały partnera

W przedsiębiorstwach hotelarskich i gastronomicznych od kilku lat właściciele firm zastanawiają się, czy warto prać tkaniny samodzielnie – w murach swoich biznesów – gdy naokoło otwiera się wiele wyspecjalizowanych pralni przemysłowych. Jak to zwykle bywa, przedsiębiorcy są podzieleni. Część z nich woli delegować zadania i nie myśleć o tym, jak powinno się wyprać obrusy na czas. Inni zaś wolą robić wszystko sami, by mieć nad procesem prania większą kontrolę.

Co najłatwiej zepsuć?

Decydując się na samodzielnie pranie w hotelu, najprościej jest zepsuć… prane tkaniny. To właśnie ich delikatne włókna narażone są na zniszczenie, wynikające z ustawień zbyt wysokiej temperatury, użycia niewłaściwego środka piorącego (lub w zbyt dużej ilości) lub zastosowania nieprawidłowych metod suszenia. Nic nie zmieni bowiem faktu, iż prowadząc hotel, czy restaurację najczęściej nie jesteśmy specjalistami od prania ręczników i obrusów – i nie musimy nimi być! Jednak decyzja o samodzielnym czyszczeniu tkanin dla naszej firmy, powinna iść wraz z solidną edukacją na ten temat. W przeciwnym wypadku będziemy uczyć się na własnych materiałach, metodą prób i błędów, która nie należy przecież do najtańszych.

Uwaga, awaria!

Załóżmy, że udało się poznać niezbędne podstawy na temat skutecznego prania wielkogabarytowych wsadów. Odłożyliśmy też niezbędne pieniądze na urządzenie, wygospodarowaliśmy im też miejsce. Słowem, ruszamy z własną pralnią! Podziałaliśmy sprawnie tydzień, a tu nastąpiła usterka. Sprzęt potrzebuje naprawy, a my czystych pościeli. Nie możemy jednak mieć jednego i drugiego. Serwisantów od urządzeń do prania wielkogabarytowego jest stosunkowo niewielu, co sprawia, że ich kalendarze są przepełnione. Po kilku telefonach już wiemy, że w ciągu najbliższych kilku dni nic nie wypierzemy. Nasi klienci potrzebują jednak czystych ręczników, pościeli, serwet… Nie wstrzymamy przecież całego przedsiębiorstwa, bo zepsuła nam się pralka. Nie ma wyjścia – trzeba dokupić kolejne tekstylia, a ponieważ liczy się czas, najprawdopodobniej nie wynegocjujemy atrakcyjnej dla nas ceny.

Pralnia = oszczędność

Skorzystanie z usług pralni w Żorach to dla usługobiorców same oszczędności. Po pierwsze (i może najważniejsze) pozbawiamy się wszelkich problemów, związanych z praniem tekstyliów. Nie musimy urządzać pralni, konserwować jej, ani troszczyć się o tkaniny i stopień ich zabrudzenia. Po prostu – bieliznę pościelową, potrzebującą czyszczenia, wręczamy pracownikowi firmy zewnętrznej, która ma nas obsłużyć od A do Z. Pralnia przemysłowa to także fantastyczna stałość grafiku pracy dla naszego przedsiębiorstwa. Wszelkie zastoje, problemy z pralnicami, czy maglownicami nas nie interesują. Nasze pranie ma zostać dostarczone na czas i rzetelna firma tego właśnie dokona. Co w biznesie równie ważne – pralnia przemysłowa to dla usługobiorcy oszczędność finansowa. Nie wydajemy na sprzęt, pracownika i detergenty oraz nie pokrywamy kosztów ewentualnych pomyłek. Nic dziwnego, że pralnie przemysłowe w branży hotelarskiej oraz gastronomicznej są na pierwszym miejscu!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%