Zamknij
REKLAMA

Jak rozwija się rynek IT w województwie małopolskim?

13:09, 05.11.2021 | materiały partnera

Województwo małopolskie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród firm o profilu informatycznym. Z roku na rok zwiększa się ilość inwestorów, którzy zdecydowali się rozpocząć działalność właśnie w tym rejonie. Głównym ośrodkiem jest oczywiście Kraków, nie bez powodu nazywany Małopolską Doliną Krzemową.

Dlaczego tak wiele osób chce pracować w Krakowie?

Kluczowym ośrodkiem przyciągającym specjalistów IT do województwa małopolskiego jest jego stolica. Kraków cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców okolicznych miejscowości – bez wątpienia warto wziąć pod uwagę tę lokalizację, aby rozpocząć karierę w sektorze nowoczesnych technologii. Miasto jest bowiem popularne nie tylko wśród krajowych firm IT – również zagraniczni inwestorzy coraz chętniej otwierają w nim swoje oddziały. Dzięki temu Kraków już od paru lat, obok Warszawy i Wrocławia, stanowi kluczową lokalizację dla osób marzących o karierze w przedsiębiorstwie o globalnym zasięgu. Właściciele zagranicznych firm wiedzą, że w tym mieście bez problemu znajdą kompetentnych specjalistów IT na renomowane stanowiska – popyt na poszczególne zawody jest ściśle związany z podażą.

Rozwój nowoczesnych technologii – czy Małopolska to dobry wybór?

Województwo małopolskie cieszy się dużą popularnością wśród firm stawiających na najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Już teraz w tym rejonie pojawiają się oferty współpracy dla osób wykonujących profesje uznawane za zawody przyszłości. To tutaj pracę może znaleźć specjalista od wirtualnej rzeczywistości czy inżynier IT zajmujący się wdrażaniem rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji. Oczywiście najwięcej ofert z całej małopolski znajdziemy w Krakowie. Jeśli dobrze znasz język obcy i pasjonujesz się działem IT, to znalezienie pracy nie będzie problemem!

Zapotrzebowanie na specjalistów IT w województwie małopolskim

W rejonie województwa małopolskiego jest duże zapotrzebowanie na specjalistów z sektora nowoczesnych technologii. W ofertach pracy dominują przede wszystkim propozycje zatrudnienia dla programistów. W cenie są usługi osób wyróżniających się biegłą znajomością języka Python, C++, Java, JavaScript, C# czy .NET. Na szybkie znalezienie pracy mogą także liczyć administratorzy baz danych oraz analitycy. Wraz z rozwojem rynku IT na terenie Małopolski wzrosło również zapotrzebowanie na specjalistów od cyberbezpieczeństwa. Osoby realizujące się w tym zawodzie mogą nawiązać współpracę z firmami związanymi z usługami finansowymi, tworzeniem aplikacji internetowych, rynkiem nieruchomości czy e-commerce. Rozwój IT wpłynął także na większy popyt na web developerów.

Jeśli chcesz sprawdzić, jak aktualnie wygląda rynek IT w województwie małopolskim, odwiedź portal https://theprotocol.it/, na którym znajdziesz najnowsze oferty pracy. Przekonaj się, jak bardzo rozwinęła się ta branża właśnie w tym regionie. Zwróć uwagę na zróżnicowane propozycje zatrudnienia, które są dedykowane nie tylko doświadczonym specjalistom, ale także osobom poszukującym ofert na stanowisku juniora.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%