Zamknij

Podsumowanie weekendu w UFC i KSW!

00:00, 29.04.2022 | materiały partnera

W miniony weekend fani sportów walki bez wątpienia nie mieli prawa do narzekania. Na początek w sobotę odbyła się gala KSW 69, na której czysto sportowo nie zabrakło interesujących propozycji, a kilka godzin później w nocy z soboty na niedzielę do oktagonu wyszli zawodnicy UFC podczas kolejnej gali z cyklu Fight Night.

UFC FN – podsumowanie walki wieczoru

Walką wieczoru na gali UFC FN było starcie Jessici Andrade z Amandą Lemos. Statystycznie w lepszej formie przed rozpoczęciem tego starcia była druga z nich, ale pod kątem doświadczenia – już niekoniecznie. Jessica Andrade to jedna z najlepszych zawodniczek w dywizji kobiet. Brazylijka tym razem potwierdziła przewidywania ekspertów, którzy typowali, że na gali UFC FN, to Andrade będzie górą. Lemos musi się jeszcze sporo nauczyć, aby wejść na szczyt dywizji słomkowej.

Brazylijka od pierwszej minuty tego pojedynku kontrolowała rywalizację, a decydującą techniką, która wpłynęła na jej końcowy sukces, był trójkąt rękami. Tym samym analitycy, którzy przygotowali w Superbet ufc zakłady bukmacherskie, nie pomylili się, ponieważ faworyzowali właśnie wygraną Andrade.

Gala UFC FN: Walka wieczoru:

  • Jessica Andrade (23-9) pokonała Amandę Lemos (11-2-1) przez techniczne poddanie (trójkąt rękami w stójce).

KSW 69 – sportowy sukces!

Gala KSW 69 nie była tak solidnie obsadzona marketingowo, jak chociażby wcześniejsze starcie Soldić vs Khalidow, czy też nadchodząca walka Pudzianowski vs Materla. Nie oznacza to jednak, że zabrakło w niej interesujących walk dla fanów tej dyscypliny.

Robert Ruchała pokonał Michela Bajano w starciu do tej pory niepokonanych zawodników. Polak od pierwszej rundy kontrolował wydarzenia w klatce, jednak nie można powiedzieć, aby było to łatwe zwycięstwo. Włoch postawił poprzeczkę naprawdę wysoko i można zakładać, że stoczy jeszcze kilka pojedynków w federacji KSW.

Interesujący przebieg miało również starcie ciężkich, w którym Kęsik mierzył się z Pawlakiem. Ostatecznie niejednogłośną decyzją sędziów wygrał ten drugi, jednak patrząc na wygląd jego twarzy, tuż po zakończeniu pojedynku – można było mieć co do tego pewne wątpliwości. Sama walka była bardzo wyrównana, co widać nawet na podstawie decyzji sędziów, która nie była jednogłośna.

Sportowym zwieńczeniem gali był pojedynek o pas, w którym Sebastian Przybysz zmierzył się z Brazylijczykiem – Martinsem. Polak od pierwszej rundy kontrolował walkę, jednak było widać, że jego przeciwnik czeka na jeden cios, który miał rozstrzygnąć losy tej rywalizacji. Ostatecznie Martins był blisko, aby spełnić założony cel, ponieważ w 3. rundzie trafił Polaka, jednak nie był w stanie dokończyć rozpoczętego dzieła. Przybysz, jak na mistrza przystało, potrafił wybrnąć z tarapatów i wygrał walkę w 5. rundzie przez poddanie. Brazylijczyk w tym momencie nie miał już zbyt wiele do stracenia, dlatego też ruszył odważniej i został za to skarcony. Przybysz tym samym obronił pas, jednak można zakładać, że po tak znakomitym sportowo widowisku, kibice dostaną okazję do zobaczenia rewanżu, na który Martins dostanie więcej czasu do przygotowania, niż 2-3 tygodnie, jak tym razem.

KSW 69:Walka wieczoru:

  • Sebastian Przybysz (10-2) pokonał Werllesona Martinsa (16-5) przez poddanie.

Zawodnicy TKS Karate wywalczyli medale na mistrzostwach Europy – przeczytaj więcej na temat świetnych występów, które zaprezentowali: Marta Lubos, Marek Wolny i Artur Dymarczyk. Pełen artykuł znajdziesz tutaj.

KSW 70 już wkrótce!

Emocji nie zabraknie bez wątpienia również podczas kolejnej gali KSW, która już 28 maja odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie. 70 edycja KSW zostanie uczczona poprzez walkę legend, w której Mariusz Pudzianowski zmierzy się z Michałem Materlą. Na ten moment ciężko wskazać faworyta tej walki, jednak można pokusić się o stwierdzenie, że każdy z zawodników ma swoje atuty, w których powinien poszukać przewagi.

Mariusz Pudzianowski to jeden z najsilniejszych mężczyzn w świecie sportów walki, dlatego też nic dziwnego, że najwięcej walk zakończył zwycięstwem poprzez KO/TKO. Nie jest to wybitny technicznie fighter, jeśli chodzi o umiejętności w parterze, co widać na podstawie statystyk związanych z liczbą poddań. Pudzian bez wątpienia musi jednak popracować nad tym aspektem przed walką z Materlą, ponieważ popularny Cipao jest znany z tego, że najlepiej radzi sobie właśnie w tej płaszczyźnie.

O krótką analizę tej walki poprosiliśmy naszego eksperta:„Spodziewam się tutaj grzmotów i mam nadzieję, że licznie zgromadzeni kibice sportów walki nie będą mieli prawa do narzekania. Pudzianowski i Materla to nazwiska, które przez wiele lat mocno przysłużyły się w rozwoju całej dyscypliny, ale przede wszystkim KSW. Starcie Mariusza Pudzianowskiego z Najmanem do dziś przedstawiane jest, jako walka, która zbudowała wizerunek KSW i rozpoznawalność. Przechodząc do meritum – Pudzianowski nie radzi sobie najlepiej w parterze, dlatego też spodziewam się, że Materla zrobi wszystko, aby doprowadzić do walki w tej płaszczyźnie. Czy jednak będzie miał odpowiednio dużo siły i sprytu, aby to zrobić? To już oddzielna kwestia. Wydaje mi się, że najlepszym typem w tej rywalizacji będzie obstawianie, że walka nie zakończy się przez decyzję sędziów”.

Błachowicz wraca do oktagonu!

Już niedługo w oktagonie UFC pojawi się znowu Jan Błachowicz! Już 14 maja Polak zmierzy się z Austriakiem, Rakićem. Były mistrz świata chce rozpocząć swoją ponowną drogę na szczyt po walkę mistrzowską, a aby tego dokonać, będzie musiał poradzić sobie z Rakićem. Faworytem tego pojedynku w ofercie przygotowanej na ufc zakłady bukmacherskie jest Polak, jednak już na podstawie kursów widać, że przeciwnik nie jest lekceważony i może postawić Polakowi naprawdę trudne warunki.

UFC zakłady bukmacherskie w Superbet są dostępne na najważniejsze gale tej federacji. Sprawdź, co przygotował dla Ciebie bukmacher już dziś! Jan Błachowicz współpracuje z Superbet, więc z pełnym przekonaniem możemy napisać, że oferta u tego operatora na jego walkę będzie najlepsza na rynku!

 

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autorka tekstu: Kamila Bischof – kiedyś redaktorka portalu Zagranie.com, obecnie związana z agencją tnbt digital. W branży iGaming specjalizuję się w SEO oraz marketingu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMAZabawa niemowląt - zobacz ceny
0%