Zamknij

Jaką szafę na korytarz wybrać?

08:23, 04.05.2022 | materiał partnera

Chcesz zaaranżować przestrzeń w korytarzu w taki sposób, aby nie tylko dobrze wyglądała, ale była też użyteczna? Dobrze wiesz, że pierwsze wrażenie jest ważne i chcesz, aby Twoi goście czuli się doskonale od razu po wejściu do Twojego domu? Zadbaj o odpowiednie umeblowanie korytarza, aby cieszyć się wygodą i komfortem użytkowania.

Szafa z drzwiami przesuwnymi na korytarz

W korytarzu najczęściej umieszcza się szafy, aby przechowywać w nich odzież wierzchnią lub obuwie. Ważne jest, aby nie zajmowała ona zbyt wiele miejsca. W przedpokoju sprawdzą się doskonale szafy posiadające drzwi przesuwne. Dzięki temu wyciąganie czegoś z szafy nie zablokuje całego korytarza i pozwoli na swobodne poruszanie się po nim. Szafa przesuwna na całą ścianę, to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto lubi porządek i dobrze zorganizowaną przestrzeń. Wyposażenie jej w lustrzane drzwi przesuwne pozwoli na ostatnie poprawki przed samym wyjściem z domu, dzięki czemu zawsze będziesz mieć pewność, że wyglądasz dobrze. 

Wąska szafa wnękowa to dobry wybór, jeśli nie masz zbyt dużo miejsca. Pozwoli ona uniknąć wrażenia nieporządku, gdy na wieszaku będzie wisiało zbyt dużo kurtek, a jednocześnie nie będzie zabierać dużo miejsca. Szafa przesuwna sprawdzi się w wąskich przedpokojach i pozwoli wykorzystać dostępną przestrzeń w najbardziej praktyczny sposób. 

Dlaczego warto umieścić szafę w przedpokoju?

Szafa na korytarz, czy do przedpokoju nie jest niezbędna, ma jednak wiele zalet. Przede wszystkim to najlepsze miejsce do przechowywania odzieży wierzchniej na cały rok. Dzięki temu niezależnie od sezonu unikniesz chowania jednego rodzaju odzieży i zastępowania go drugim. Wiąże się to również z ogromną oszczędnością czasu, dzięki czemu będziesz mógł przeznaczyć go na przykład na odpoczynek. Kolejną zaletą szafy na korytarzu jest łatwość w utrzymaniu porządku. Kurtki i płaszcze znajdujące się w szafie, a nie na wieszaku, pozwalają uniknąć wrażenia bałaganu od razu po wejściu do domu.

Jaką szafę na korytarz wybrać?

Wybierając szafy na korytarz lub do przedpokoju dobierz ją do swoich indywidualnych potrzeb. Zastanów się, czy powinna mieć półki albo miejsce na wieszaki, a może jedno i drugie? Szafa przesuwna powinna być również dopasowana do Twojego wnętrza, znajdziesz modele w stylu skandynawskim, industrialnym, czy stylu vintage. Producenci mebli oferują szafy przesuwne do przedpokoju w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu bez problemu znajdziesz taką, która podkreśli Twoje wnętrze. Szafa na korytarz to nie musi być nudny mebel. Świetnym wyborem będzie taka, która zmieści wszystkie potrzebne rzeczy, będzie ciekawie wyglądać oraz przyciągać uwagę Twoich gości.

Wybierz nietuzinkowe rozwiązanie do swojego wnętrza!

Szafa drzwi przesuwne to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań do przedpokoju i na korytarz. Nic w tym dziwnego, jest bardzo praktyczna. Pomaga przechowywać ubrania wierzchnie, a nawet zbudować obszerną garderobę. Tradycyjna szafa nie robi już jednak takiego wrażenia. Możesz to jednak zmienić! Witryna na książki, najlepiej z tego samego kompletu mebli zrobi wrażenie na niejednej osobie. W końcu nie na co dzień spotyka się z tym rozwiązaniem. Jeśli potrzebujesz, możesz śmiało wykorzystać ją również w innych pomieszczeniach Twojego mieszkania, to dzięki temu, że ten mebel jest bardzo uniwersalny.

Nie zastanawiaj się i już dziś zaaranżuj wygodny i funkcjonalny przedpokój. Umieszczenie w nim szafy przesuwnej zapewni Ci możliwość przechowywania odzieży wierzchniej i wszystkiego, co warto mieć pod ręką.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMAZabawa niemowląt - zobacz ceny
0%