Zamknij

Jak ożywić długoletni związek? Proste i sprawdzone sposoby

12:50, 05.05.2022 | .
Skomentuj

Każdy związek zmienia się z upływem czasu. I wcale nie muszą to być zmiany negatywne. Po prostu okres randkowania i pierwszej fascynacji nie może trwać wiecznie. Prędzej czy później nadchodzi codzienność i zwykłe, życiowe troski – praca, dzieci, dom, takie czy inne kłopoty.

Nie oznacza to jednak, że od czasu do czasu zamiast wyciągniętego dresu ona nie może włożyć sukienki, a on ogolić twarzy przed pójściem do łóżka (zamiast po wstaniu z niego). Takie drobne, wzajemne gesty są bardzo cenne, ponieważ pokazują, że ciągle nam zależy na partnerze. A jeśli tak jest, to warto dołożyć starań, żeby wspólne życie zawsze miało wysoką jakość. Jak więc ożywić długoletni związek? Czy można zrobić to łatwo i bez dużego wysiłku? Jak najbardziej. Poznaj sprawdzone sposoby!

Trochę pikanterii na co dzień? To najłatwiejsze!

Jakie wiadomości wysyłasz w czasie pracy do twojego partnera? Czy nie są to czasami krótkie polecenia w stylu: „odgrzej sobie obiad”, „wrócę później”, albo „kup chleb po drodze”? Spróbuj wysilić się nieco bardziej i poza codzienną serią „rozkazów” napisz coś miłego i intymnego.

Nawet podczas najbardziej zapracowanego dnia przy odrobinie chęci znajdziesz czas na kilka krótkich wiadomości, w których podkreślisz atrakcyjność drugiej „połówki” i napiszesz, jak na ciebie działa jej obecność. Nie muszą to być od razu przemyślne słowne gry erotyczne, bo o te dość trudno między jednym raportem a drugim. Wystarczą niedopowiedziane zdania i odpowiednio dobrane emotikony albo wam tylko znane, krótkie hasła, jakie każda para ma w swoim repertuarze.

                                              

A może prawdziwa randka?

Zaproś twojego partnera na prawdziwą randkę. Taką, w której planie jest nie tylko miła kolacja przy świecach i romantyczny spacer, ale także wspólnie spędzona noc. I to nie w domu, jak zwykle, lecz w hotelu (wcale nie musicie jechać gdzieś daleko!). Zadbaj o to, żeby urozmaicić nieco ostatni punkt programu – możesz zaopatrzyć się wcześniej w erotyczne gadżety, np. w sklepie Easytoys.pl.

Taki wspólnie spędzony wieczór i noc z pewnością poprawi wam nastrój. A może nazajutrz spojrzycie na siebie znowu tak, jak kiedyś – z zainteresowaniem i z czułością?

Zróbcie coś tylko we dwoje

Spędzacie każdą wolną chwilę z dziećmi? Niedzielny wypad na rowery – całą rodziną, wyjście do sklepu – razem z córką, oglądanie meczu – tylko z synem. A co robicie wyłącznie we dwoje? Oglądacie telewizję? Postarajcie się o nieco oryginalności. To nie musi być nic wielkiego. Wystarczy wspólny spacer (bez dzieci i psa), wyjście na pływalnię, seans w saunie, czy szybka kawa w przyjemnym miejscu.

A jeśli lubicie wyzwania – zafundujcie sobie seans w tunelu aerodynamicznym, skoczcie ze spadochronem, przejedźcie się Ferrari po torze albo odbądźcie lot balonem lub śmigłowcem. A może macie jeszcze bardziej ekstremalne upodobania? Zrealizujcie je – byle we dwoje!

Znajdźcie wspólne hobby

Wspólne hobby łączy, dlatego jeśli obydwoje lubicie coś robić, róbcie to razem. Twój partner zawsze chodzi na ryby sam? Wybierz się z nim, może okaże się, że sprawia ci to przyjemność. Twoja partnerka pasjami pieli w ogrodzie? Pewnie do pielenia się nie przekonasz, ale na przykład odkryjesz w sobie pasję do formowania roślin.

Co jeszcze można robić razem? Mnóstwo rzeczy – od biegania i jazdy na rowerze i na rolkach, poprzez nurkowanie, chodzenie po górach, zwiedzanie zabytków, aż po malarstwo czy pisanie książek. Jeśli zechcecie, na pewno znajdziecie choć jedną pasję, którą możecie realizować wspólnie.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMAZabawa niemowląt - zobacz ceny
0%