Zamknij

Zadbaj o swoje meble dzięki profesjonalnym środkom do pielęgnacji

09:49, 10.05.2022 | materiał partnera

Okres zbliżających się świąt to czas intensywnych porządków w domach. Nawet tam, gdzie specjalnie nie przykłada się wagi do świąt, tak - są takie domy, wiosenno-świąteczne porządki traktuje się jako pretekst do odświeżenia całego domu. W tygodniu sprząta się zwykle może nie tyle powierzchownie, co utartymi szlakami, mającymi na celu zachowanie status quo. W okresie świąt i co najmniej dwa razy do roku robi się gruntowne porządki, również w szafach, pod szafami, nad szafach, pod kanapami i łóżkami etc. Sporo czasu poświęca się nie tylko samemu sprzątaniu, ale i pielęgnacji dywanów, tapicerki i powierzchni mebli. 

Środki do pielęgnacji mebli i akcesoriów

Gdy na sprzątanie brakuje czasu powierzchnie mebli okleinowanych zwykle wyciera się tylko z kurzu lub zmywa. Jednak meble kuchenne wymagają staranniejszej pielęgnacji. Okazjonalnie warto więc skorzystać z zalet środków chemicznych do pielęgnacji mebli i akcesoriów. Pramol Rediclean to jeden z takich preparatów, które warto stosować do mycia powierzchni zmywalnych, okleinowanych. Posiada pianową formułę, co sprawia, że dłużej utrzymuje się na oczyszczonej warstwie. Preparat usuwa różnego rodzaju zabrudzenia powstałe na skutek codziennego użytkowania i chroni meble przed kolejnymi. 

Środek do czyszczenia mebli chroni i pielęgnuje

Środki do czyszczenia mebli (zob. https://i-posprzatane.pl) nie tylko usuwają z nich kurz, ślady rąk i zabrudzenia, ale również pielęgnują. Emulsja do pielęgnacji drewna i powierzchni laminowanych to preparat, który zabezpiecza powierzchnię przed kurzem, po wypolerowaniu zostawia ją błyszczącą i odświeżoną. Tego rodzaju nowoczesne preparaty charakteryzują się łatwością użycia i ładnym, świeżym zapachem. Room Care R4 to środek w postaci emulsji, który po nałożeniu na powierzchnię rozprowadza się ściereczką czy ręcznikiem papierowym a potem poleruje. Warto tylko pamiętać, że środki do pielęgnacji mebli drewnianych i laminowanych nie nadają się do czyszczenia powierzchni szklanych. 

Pielęgnacja mebli tapicerowanych środkami do czyszczenia mebli

 W generalnym sprzątaniu ważne miejsce zajmują meble tapicerowane, szczególnie te obite skórą. Wymagają one szczególnej pielęgnacji, chroniącej skórę przed pękaniem i opóźniającej jej zużycie. Środki do czyszczenia mebli tapicerowanych skórzanych najpierw zmywają skórę, odtłuszczają ją, odplamiają w razie potrzeby, piorą i w końcu impregnują. Cały proces czyszczenia i pielęgnacji, dzięki środkom pielęgnacyjnym przywraca skórze atrakcyjny wygląd i zapobiega powstawaniu nieestetycznych plam. 

Przygotowując się do świątecznego sprzątania warto skompletować najpierw wszystkie niezbędne środki pielęgnacji mebli, zwłaszcza, że ich trwałość określa się na co najmniej dwa lata. Wystarczą więc na długo. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMAZabawa niemowląt - zobacz ceny
0%