Zamknij

Praca w międzynarodowym środowisku – wady i zalety

15:10, 12.05.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:10, 12.05.2022

Praca w międzynarodowym środowisku to najczęściej praca w korporacji. Osoby zatrudnione w dużych firmach o zasięgu globalnym wśród zalet najczęściej wymieniają: duży prestiż, atrakcyjne zarobki, jasną ścieżkę kariery i możliwość zdobycia unikalnego doświadczenia.

Dla wielu pracowników, zwłaszcza z pokolenia Milenialsów i wchodzących na rynek pracy Zetek, praca w korporacji to propozycja nie do odrzucenia. Nie wszyscy jednak odnajdą się w korporacyjnym środowisku.

Praca w firmie zatrudniającej setki osób z całego świata wymaga dużej elastyczności i umiejętności chodzenia na kompromisy. Zetknięcie się z osobami z innego kręgu kulturowego może powodować napięcia i konflikty (dlatego tak istotne w pracy w międzynarodowym środowisku jest wsparcie HR). Praca w korporacji posiadającej filie w wielu krajach często wiąże się z koniecznością odbywania zagranicznych delegacji. Dla wielu osób to bariera nie do przekroczenia.

Zobacz, czy masz predyspozycje do pracy w międzynarodowym środowisku!

  • Doskonale znasz język angielski i nie boisz się go używać w codziennej komunikacji.
  • Oprócz angielskiego znasz podstawy innego języka obcego (np. niemieckiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, norweskiego, szwedzkiego czy włoskiego).
  • Jesteś otwarty na ludzi w różnym wieku, o innym kolorze skóry, mających inne poglądy i prowadzących inny styl życia.
  • Poznawanie nowych ludzi, kultur i języków to Twoja pasja.
  • Jesteś osobą mobilną, nie przerażają Cię częste delegacje i wyjazdy służbowe, a nawet przeprowadzka do innego kraju na stałe.
  • Jesteś osobą elastyczną, chętnie się uczysz i umiesz rewidować swoje poglądy pod wpływem przekonujących argumentów.
  • Masz świetnie rozwiniętą inteligencję emocjonalną, jesteś osobą komunikatywną i umiesz pracować w zespole.
  • Nie przeraża Cię duża biurokracja (firmy o zasięgu międzynarodowym to najczęściej korporacje zatrudniające setki osób; brak scentralizowanego systemu organizacyjnego spowodowałby ogromny chaos).

Jeśli czujesz, że powyższy opis jest o Tobie, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: prawdopodobnie świetnie odnajdziesz się w pracy w międzynarodowym środowisku.

Gdzie szukać ofert pracy w firmach o zasięgu międzynarodowym?

Marzysz o pracy w międzynarodowym środowisku? Oferty pracy dla osób ambitnych i doskonale znających języki obce znajdziesz w Internecie np. na stronach agencji rekrutacyjnych (oferty pracy w Antal są przeznaczone zarówno dla osób rozpoczynających karierę w wybranej branży, jak i pracowników z bogatym doświadczeniem zawodowym).

Pamiętaj, że ogłoszenia o pracę w międzynarodowym środowisku mogą być stworzone w języku obcym. Jeśli odpowiadasz na taką ofertę, używaj języka, w którym zostało napisane ogłoszenie. Nawet jeśli firma jest zarejestrowana w Polsce, Twoją aplikację może sprawdzać osoba, która nie posługuje się językiem polskim.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%