Zamknij

Certyfikat BREEAM -Czym jest i dlaczego warto go uzyskać?

10:55, 16.08.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:55, 16.08.2022

W dzisiejszym świecie na postrzeganie działalności firmy wpływa bardzo wiele czynników. Jednym z nich jest podejście do ochrony środowiska. Poza tym zielony wizerunek obiektu należącego do przedsiębiorstwa sprawia, że jego wartość automatycznie wzrasta. Aby jednak sprawdzić, czy nowo powstały budynek spełnia określone wymagania, należy przeprowadzić szereg badań, które pozwalają uzyskać certyfikat BREEAM. Jest on dowodem na to, że warunki panujące wewnątrz obiektu mają pozytywny wpływ na produktywność oraz stwarzają przyjazne dla zdrowia środowisko pracy.

Czym jest system BREEAM?

System ten opisuje standardy nie tylko użytkowania obiektu, ale także jego zrównoważonego projektowania oraz budowania. Ważne, aby budynek zapewniał nie tylko właściwe środowisko wewnętrzne, ale także był efektywny energetycznie oraz ekologiczny. Na cały system składa się aż 10 głównych kategorii w tym: zdrowie i samopoczucie, zarządzanie, transport, materiały, innowacje, energia, woda i zanieczyszczenia. Więcej informacji o systemie znajdziesz na https://termocent.com/certyfikaty-breeam-i-leed/.

Jak uzyskać certyfikat BREEAM?

Aby uzyskać certyfikat, niezbędne jest przeprowadzenie kilku badań. Zajmują się tym wykwalifikowane firmy, takie jak TERMOCENT. Wykonują oni analizy akustyczne, badania powietrza, szczelności ścian, badania termowizyjne, wentylacji oraz analizują światło dzienne. Do pomyślnego ukończenia procesu certyfikacji niezbędne jest, aby budynek spełniał warunki na dwóch etapach, podczas projektowania oraz już po zakończeniu inwestycji. Podczas badania przyznawane są punkty, które pozwalają uzyskać certyfikat na określonym poziomie.

Wymierne korzyści przeprowadzenia badań obiektu

Przeprowadzenie wszystkich powyższych badań nie tylko pozwala uzyskać certyfikat, ale także dokładnie ukazuje wszystkie miejsca, które wymagają poprawek. Uszczelnienie budynku w dużej mierze przekłada się na znacznie obniżenie kosztów jego eksploatacji. Ogranicza utratę ciepła, więc znacznie zmniejsza ilość energii niezbędnej do ogrzania budynku. Sprawa wygląda podobnie w przypadku odpowiedniego dostępu do światła widzialnego. To pozwala ograniczyć ilość energii elektrycznej wykorzystywanej na doświetlanie stanowisk pracy w ciągu dnia. Prawidłowo działająca instalacja wentylacyjna, chroni budynek przed wilgocią oraz umożliwia bezpieczne korzystanie z wielu urządzeń spalających. Właściwa jakość powietrza oraz ograniczenie hałasów w obiekcie jest natomiast niezbędne do zapewnienia odpowiednich warunków pracy i budowania wizerunku godnej zaufania firmy, która dba nie tylko o klientów, ale także swój personel.

Szukasz firmy, która przeprowadza badania obiektu? Wejdź na https://termocent.com/.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%