Zamknij

Wymazobus kończy służbę w powiecie tarnogórskim. 1500 badań w 3 miesiące

07:00, 03.07.2020 | aj
Skomentuj Fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach
REKLAMA

Do dzisiaj,3 lipca będzie jeździł wymazobus, który pobiera próbki od mieszkańców powiatu tarnogórskiego. Władze powiatu wsparły w ten sposób bytomski sanepid. Przez okres 3 miesięcy specjalna karetka wykonała ponad 1500 badań. Liczba mieszkańców w kwarantannie maleje. 

Powiat tarnogórski był jednym z pierwszych samorządów w kraju, który w taki sposób zdecydował się przejąć część obowiązków od służ sanitarno-epidemiologicznych. 

– Aby skutecznie walczyć z epidemią COVID-19 potrzebna była szybka diagnostyka – mówi starosta Krystyna Kosmala – Nasz wymazobus wspomagał Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu. Wykonywał kilkadziesiąt dodatkowych badań w ciągu doby, co znacząco skróciło czas oczekiwania na testy w powiecie tarnogórskim. Bardzo dziękujemy firmie, która wykonywała badania dla naszych mieszkańców – dodaje starosta.

Powiatowy wymazobus docierał do osób skierowanych na kwarantannę wskazywanych przez sanepid.

– Gdy 5 kwietnia ambulans rozpoczął pracę, kwarantanną w powiecie tarnogórskim objętych było ponad 150 osób. W trakcie pandemii liczba ta dochodziła nawet do 400. Obecnie jest ich tylko ok. 50, a liczba  mieszkańców w kwarantannie systematycznie maleje. Sytuacja epidemiologiczna powoli zaczyna się stabilizować, w związku z czym zadania opieki sanitarnej wracają do jednostek do tego powołanych – wyjaśnia członek zarządu powiatu Stanisław Torbus.

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA