Zamknij
REKLAMA

Program Czyste Powietrze. 100 mln złotych na zachętę dla...

06:18, 06.09.2021 | J.M.
Kalety, m.in. tutaj działa punkt konsultacyjno-informacyjny programu Czyste Powietrze. Fot. Jarosław Myśliwski
REKLAMA

W prawie dwóch tysiącach gmin utworzono punkty konsultacyjno-informacyjne programu "Czyste Powietrze". Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przedstawił kolejne zachęty dla tych, które dotychczas się wahały. 

Jak informuje fundusz to ostatnia taka propozycja. Termin zadeklarowania o przystąpieniu do programu mija 15 września.

Gminy z województwa śląskiego muszą w tej sprawie zwrócić się do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Na samorządy czeka w sumie ponad 100 mln zł na działania dotyczące programu "Czyste Powietrze".

Nowe bonusy dla gmin składają się z trzech komponentów.

System zachęt obejmuje wsparcie na utworzenie oraz bieżące funkcjonowanie punktów informacyjno-konsultacyjnych dla mieszkańców (do 30 tys. zł), nowe stawki za złożony wniosek o dofinansowanie z terenu gminy (150 zł przy podwyższonym poziomie dofinansowania i 50 zł przy podstawowym, a było to odpowiednio 100 zł i 0 zł) oraz do 16 mln zł na premiowanie gmin, które w danym roku wykażą się największą aktywnością pod względem liczby składanych wniosków w programie "Czyste Powietrze".

Dodatkowe wsparcie ma przyczynić się do zwiększenia dostępności oferty dotyczącej dofinansowania wymiany starych "kopciuchów", a tym samym liczby składanych wniosków o dofinansowanie w ramach "Czystego Powietrza".

To z kolei wpłynie na przyspieszenie realizacji rządowego programu.

Szczegóły na temat programu "Czyste Powietrze" oraz wzór porozumienia dla gmin dostępne są na stronie: czystepowietrze.gov.pl.

[ZT]32068[/ZT]

 

(J.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%