Zamknij
REKLAMA

Akademia Czystego Powietrza. WFOŚiGW w Katowicach poleca webinary

12:01, 30.09.2021 | J.M,
REKLAMA

Rozpoczął się drugi cykl bezpłatnych webinariów #AkademiaCzystegoPowietrza2021. Przewodnik po uproszczonym w 2020 r. programie "Czyste Powietrze" to przydatne źródło informacji zarówno dla pracowników gminnych punktów konsultacyjno-informacyjnych, ekodoradców, jak i wnioskodawców zainteresowanych dotacjami na wymianę tzw. kopciuchów i ocieplenie domów.

Na czwartki z programem "Czyste Powietrze" zapraszają: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Polski Alarm Smogowy.

– Pierwsza, zeszłoroczna edycja Akademii Czystego Powietrza dotychczas zainteresowała ok. 250 tys. osób. Co więcej: widownia naszego fachowego e-przewodnika, dostępnego nadal na stronie czystepowietrze.gov.pl, stale rośnie. Dlatego wspólnie z NFOŚiGW oraz PAS zdecydowaliśmy o kontynuacji szkoleń, podczas których chcemy dzielić się wiedzą, dobrymi praktykami i rozmawiać o tym, jak możemy przyczyniać się do poprawy jakości powietrza, którym wszyscy oddychamy – mówi minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

Pierwszy cykl akademii adresowany był do instalatorów, doradców energetycznych i firm z branży budowlanej. Tym razem organizatorzy chcą mobilizować jednostki samorządu terytorialnego do walki ze smogiem przez wspólne wdrażanie programu "Czyste Powietrze" i pomaganie mieszkańcom w uzyskaniu dofinansowania.

– Dlatego w akademii będziemy wymieniać doświadczenia i rozmawiać o tym, jak skutecznie docierać z informacją o konieczności wymiany tzw. kopciuchów i jak sprawnie obsługiwać wnioskodawców "Czystego Powietrza" w gminnych punktach konsultacyjno-informacyjnych – dodaje wiceprezes NFOŚiGW Paweł Mirowski.

W cyklu #AkademiaCzystegoPowietrza2021 pojawią się także inne tematy, które nie były omawiane w pierwszej edycji, w tym przede wszystkim nowa ścieżka bankowa, czyli Kredyt Czyste Powietrze (dotacje na częściową spłatę kapitału kredytu bankowego) oraz kwestie dotyczące rozliczenia ekoinwestycji ujętej we wniosku o płatność. Będzie też mowa o innych aktywnościach uzupełniających program "Czyste Powietrze", na przykład programie "Stop Smog".

Akademia Czystego Powietrza już się rozpoczęła. Zaproszenia wraz z linkiem do rejestracji na każde kolejne webinarium publikowane będą m.in. na stronie internetowej i w mediach społecznościowych partnerów akademii.

Liczba miejsc jest ograniczona, ale przewidziano także ogólnodostępną transmisję spotkania na kanale NFOŚiGW na YouTube (youtube.com/user/nfosigw).

Ponadto każde webinarium – tak jak pierwsza edycja akademii – w ciągu tygodnia będzie dostępne do ponownego obejrzenia również na kanale NFOŚiGW na YouTube.

[ZT]32126[/ZT]

(J.M,)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%