Zamknij
REKLAMA

Fiskus rusza na łowy. Będą naloty na firmy i srogie mandaty

13:29, 12.01.2021 | Źródło: Puls Biznesu
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Fiskus rusza na łowy. Krajowa Administracja Skarbowa rozpoczęła akcję kontroli przedsiębiorców. Dotyczy to również tych, którzy zawiesili swoją działalność.

Jak informuje "Puls Biznesu" harmonogram akcji został przesłany regionalnym odziałom KAS. Zgodnie z nim inspektorzy mają między 11 a 29 stycznia kontrolować działające przedsiębiorstwa. Firmy, które zawiesiły działalność z powodu pandemii funkcjonariusze odwiedzą między 1 a 15 lutego.

Zmasowane kontrole nie są niczym nowym. Wątpliwości budzi jednak organizacja takiej akcji w szczycie pandemii. Wtedy, kiedy wiele firm boryka się z kłopotami, zastanawia się nad przyszłością i staje na skraju bankructwa. 

To budzi wątpliwości samych pracowników KAS. 

Jak mówi w rozmowie z "Pulsem Biznesu", proszący o anonimowość, jeden z kontrolerów tego typu akcje nie były niczym dziwnym w wakacje czy zimą.

- Wtedy sprawdzano punkty gastronomiczne  w nadmorskich kurortach albo w zimie w kurortach narciarskich. Zadziwiające jest jednak ruszenie do firm teraz. To niebezpieczny pomysł na szukanie dodatkowych pieniędzy - mówi w rozmowie z "Pulsem Biznesu".

Podobne zdanie mają również eksperci. Oni nie owijają w bawełnę. Ich zdaniem tego typu akcje w pandemicznym czasie to nic innego jak "próba łatania państwowej kasy".

- Nie ulega wątpliwości, że chodzi o nałożenie jak największej liczby mandatów karnych na przedsiębiorców, u których stwierdzone zostaną jakieś uchybienia - tłumaczy w rozmowie z "Pulsem Biznes" Jerzy Matini, doradca podatkowy.

"Puls Biznesu" zapytał o cel akcji w ministerstwie finansów. W odpowiedzi resort pisze, że kontrole dotyczyć będą tylko warsztatów samochodowych, wulkanizacji i wymiany opon. Ma to na celu sprawdzenie czy w zakładach tych zainstalowano kasy online. 

Gazeta podaje jednak, że wytyczne, które w formie dokumentu trafiły do oddziałów KAS nie precyzują ani zakresu kontroli ani podmiotów, które to dotyczy.

(Źródło: Puls Biznesu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMASporty zimowe - porównaj ceny
REKLAMA

komentarz (7)

SmSm

7 2

Drodzy przedsiębiorcy, nie dobił was wirus to dobije was fiskus bo tym u góry wiecznie mało kasy ...naprawdę współczuję wszystkim przedsiębiorcom , w dzisiejszych czasach żeby prowadzić biznes trzeba mieć stalowe nerwy . Państwo zamiast robić wszystko aby rozkręcić gospodarkę i zachęcić ludzi do prowadzenia biznesu robi wszystko aby ludzie bankrutowały , zadłużali się i aby słupek bezrobocia szedł do góry . 😠 16:44, 12.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrzedsiębiorcaPrzedsiębiorca

6 0

***** ***! 06:17, 13.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

IxianIxian

1 0

teraz i na zawsze 08:30, 13.01.2021


AmenAmen

1 0

Amen 16:36, 13.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarianMarian

3 0

A ja zawsze wszystkim przeciwnikom i krytykujący powtarzam jedną rzecz.....mam wyciągnąć protokoły z głosowań i zobaczyć ile osób głosowało na PiS ???? Sami się nie wybrali 08:41, 14.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

no takno tak

1 0

ale oni się wstydzą wyboru najwidoczniej hahahahahaahhaah 09:27, 14.01.2021


miromiro

2 0

Wiekszosc wyborcow pis to to nie sa wlasciciele firm to nieroby ,i niedorajdy zyciowe ...to tempole . 10:05, 14.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA