Zamknij
REKLAMA

Czarne skrzynki w autach będą obowiązkowe. Jest data!

08:15, 28.10.2021 | Źródło: AutoKult.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Komisja Europejska przedstawiła projekt rozporządzenia, które określi zakres zbieranych przez rejestratory danych. "Czarne skrzynki" staną się obowiązkowe w nowych modelach aut już w przyszłym roku.

Co mają zbierać?

Samochodowe "czarne skrzynki" mają rejestrować m.in. prędkość pojazdu w zakresie od 0 do 250 km/h w ciągu 5 sekund przed zderzeniem, użycie hamulca i ruchy kierownicą w ciągu 5 sekund przed zderzeniem, a także stan pasów bezpieczeństwa przed zdarzeniem. 

Ponadto znajdą się tam prędkość obrotowa silnika, włączenie się układu ABS, działanie systemu stabilizacji toru jazdy i aktywacja poduszek powietrznych. 

Co więcej znajdą się tam dane na temat położenia przednich foteli, stan kontrolki systemu pomiaru ciśnienia powietrza w oponach na 3 sekundy przed zdarzeniem i stan aktywnych systemów wspomagania kierowcy.

- Dane mają być anonimizowane i przekazywane wybranym branżowym instytucjom - informuje Autokult.  

Od kiedy? 

Nowe regulacje mają wejść w życie 6 lipca 2022 r. i będą zainstalowane we wszystkich nowych modelach autach osobowych, które będą opuszczały salony samochodowe. 

Dwa lata później natomiast będzie "czarne skrzynki" będą obowiązkowym wyposażeniem wszystkich nowych samochodów sprzedawanych w Unii Europejskiej.

(Źródło: AutoKult.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

PabloPablo

0 0

Wszystko chcą o nas wiedzieć. Owe czarne skrzynki będą nie tyle w realnym czasie podawać informacje o tym gdzie dany pojazd się w danej chwili znajduje ale i z jaką prędkością się porusza. Tym samym będziemy dostawać mandaty w realnym czasie a kto wie czy i nie odbierane punkty obywatelskie niczym w ChRL niejakiego Xi.

Gdyby tu chodziło o nasze bezpieczeństwo, o nasze życie i zdrowie to by już dawno zakazano tej całej pseudo żywności uprawianej na pestycydach, bydła i wszelkiej maści "gadziny" na hormonach i antybiotykach która staje się padliną.
Wreszcie, zakazano by rafinowanego cukru który jest narkotykiem numer jeden, tyle że nie mówi się o tym w mediach gdyż jest to lobby nie do ruszenia bo chodzi o lobby farmaceutyczne.

Co do skrzynek...
"Oni" chcą o nas wiedzieć dosłownie wszystko. Decydować za nas co jest dla nas dobre a co złe, gdyż zarazili naszą większość przeświadczeniem że to co się dzieje to postęp technologiczny a nie świat rodem z Orwell'a.

PS. Na kiedy licznik oddechu na każdym z nas tak by kasować tych co nie wstrzymują dostatecznie oddechu?? 15:19, 28.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dyktator PowiatowyDyktator Powiatowy

0 0

Od dawna o tym mówiłem. Wiele wypadków spowodowanych nadmierną prędkością zrzucanych jest na tego który np. nie ustąpił pierwszeństwa, a który nawet nie miał szans zauważyć osobnika jadącego 50 km/h więcej niż dozwolona. Świetna sprawa. 20:38, 28.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%