Zamknij
REKLAMA

Premier Morawiecki ogłasza pilne zmiany! "To zupełnie nowa sytuacja" 

12:45, 21.01.2022 | M.O.
Skomentuj Fot. screen
REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski zwołali pilną konferencję prasową w związku z rozwojem V fali pandemii COVID-19 i Polskim Ładem. Wiemy, co się zmieni.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (21 stycznia) o rekordzie zakażeń (36 665 przypadków) w Polsce. Jak tłumaczy minister zdrowia Adam Niedzielski, mamy za sobą tydzień eksplozji pandemii.

- Widzimy ogromną dynamikę w porównaniu z liczbą zakażeń w minionym tygodniu. Dzisiejszy wynik to praktycznie 2,5 raza więcej, niż tydzień temu - dodawał szef resortu zdrowia.

Kwarantanna zostanie skrócona

- Omikron jest dużo bardziej zaraźliwy niż poprzednie wersje. Mamy rekordy zakażeń i zupełnie nową sytuację. Nie chcę spekulować, ile będzie zakażeń, ale pewne jest, że będzie ich bardzo dużo - rozpoczął premier Mateusz Morawiecki.

- Prognozujemy 60-70 tys. zakażeń, ale w tym szczycie może być nawet 140 tys. zakażeń - uzupełniał minister zdrowia. 

W związku z tym szef rządu przedstawił plan walki z V falą koronawirusa. 

W każdej aptece od 27 stycznia mają być będą darmowe testy antygenowe. Skrócona została także kwarantanna z 10 do 7 dni.

- Każdy obywatel, która ma COVID-19, będzie mógł w 48 godzin być zbadany w domu przez lekarza pierwszego kontaktu. To szczególnie ważne dla starszych osób - zapowiada Morawiecki.

Morawiecki wskazywał również, że należy ograniczać kontakty stąd zalecenie pracy zdalnej wszędzie tam, gdzie można to zrobić. Przypomniał również, że praca zdalna zostanie wprowadzona w administracji publicznej i samorządowej.

Zmiany w Polskim Ładzie

Premier ogłosił również zmiany w Polskim Ładzie.

- Nie przymykamy oczu na potknięcia w Polskim Ładzie. Zażądałem od Ministerstwa Finansów szybkiego wprowadzenia różnych korekt - powiedział Mateusz Morawiecki.

Zadeklarował, że nastąpi rozszerzenie preferencji dla klasy średniej do poziomu 12 800 zł na dochody z emerytury i renty, umowy-zlecenie, opodatkowanie świadczeń z ZUS, nauczycieli akademickich i inne koszty uzyskania przychodów.

- Korzystanie z rozwiązań Polskiego Ładu będzie możliwe także przy zbiegu różnych rodzajów umów - dodawał Morawiecki.

Szef rządu wskazywał, że w przypadku zarobków do 12 800 brutto miesięcznie, każdy, kto zauważy jakąkolwiek negatywną różnicę w zarobkach otrzyma zwrot w rozliczeniu za 2022 rok. 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

Ja ja oczywiście Ja ja oczywiście

4 0

To za ile sprzedał te działki ? 40 milionów ? To ten polski Wał . 15:00, 21.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UlalaUlala

3 0

Dziękujemy panu premierowi i parti PiS ze tak sprawnie przeniósł nas z trzeciej fali do czwartej . Wierni poddani jego mości . 15:31, 21.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

katolikkatolik

0 2

Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. Mt 10.28
"Albowiem cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swej szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za duszę swoją?" Mt 16:26
16:53, 21.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Te KatolikTe Katolik

1 0

Tys chyba za długo był ministrantem z wiatrem się leje nie pod wiatr . 19:49, 21.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Brawo PiSBrawo PiS

4 0

jak się pis za coś bierze, to zawsze coś nie gra, chyba że chodzi o okradanie ludzi, to im wychodzi najlepiej - dowód? "Polski Ład" czyli Polski Wał. kropek pewnie dalej fapuje, jak tylko ten przekręt wprowadzili. A że słupki poparcia spadły to robią korekty nagle hahahahahahahahaah 22:05, 21.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%