Zamknij
Gdy wybieramy drzwi wejściowe, zwróćmy szczególną uwagę na wartość współczynnika Rd

Dobre drzwi. Jakie kryteria wziąć pod uwagę podczas zakupu?

25.06.2022

Dobre drzwi. Jakie kryteria wziąć pod uwagę podczas zakupu?

Dobre drzwi zewnętrzne powinny skutecznie chronić przed chłodem, hałasem oraz zapewniać odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni model drzwi do domu? Jakie kryteria wziąć pod uwagę podczas zakupu?

Ochrona przed chłodem

Warto wziąć pod uwagę współczynnik przenikalności cieplnej, który informuje o tym, jaka ilość ciepła będzie przenikać w ciągu godziny przez metr kwadratowy drzwi. Im niższa jest wartość współczynnika Ud, tym skuteczniej drzwi będą chroniły mieszkanie przed chłodem:

Drzwi klasy premium charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem Ud, który wynosi od 0,66 do 1,2 W./(m²·K). Jest to zatem rozwiązanie skierowane przede wszystkim do osób, dla których ważne są zagadnienia dotyczące termoizolacji i energooszczędności, a w szerszej perspektywie - także ekologii.

Izolacja akustyczna

Oprócz termoizolacji, ważnym aspektem jest również współczynnik izolacji akustycznej, oznaczany symbolem Rd. Tego typu parametr powinien być brany pod uwagę przede wszystkim w sytuacji, gdy dana nieruchomość położona jest w dość hałaśliwym otoczeniu.

Wysokiej jakości drzwi charakteryzują się także wysoką odpornością na obciążenie wiatrem, jak i świetną klasą wodoszczelności. W tego rodzaju modelach często stosowane są specjalne powłoki ochronne, które nie tylko chronią przed wilgocią, ale także promieniowaniem UV. Oprócz tego, drzwi premium powinny być wyposażone również w nowoczesne zabezpieczenia antywłamaniowe.

[ZT]36479[/ZT]


komentarz (2)

z pewnoscia z pewnoscia

0 0

antypolskie 14:10, 25.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SssSss

0 0

Jakieś przykłady dobrych drzwi i gdzie można kupić ? 14:15, 25.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz