Zamknij
REKLAMA

Wycofują z rynku partię popularnych chipsów. Powód?

10:00, 27.07.2022 | Źródło GIS
Skomentuj Fot. GIS
REKLAMA

Partia chipsów popularnej firmy Lay’s zostanie wycofana z rynku. Powodem jest błędne oznakowanie, w tym brak informacji o obecności mleka, które dla niektórych osób jest alergenem.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że firma FRITO LAY Sp. z o.o. podjęła decyzję o wycofaniu z rynku partii produktu Lay’s Oven Baked Grilled vegetables flavoured 50% less fat - pieczone formowane chipsy ziemniaczane o smaku grillowanych warzyw.

Decyzję podjęto ze względu na bezpieczeństwo konsumentów z alergią na białko mleka krowiego.

- W wyniku pomyłki w zakładzie produkcyjnym doszło do zapakowania ograniczonej liczby produktów w nieprzeznaczone dla nich opakowania, co skutkowało brakiem odpowiedniej informacji o obecności składnika alergennego - przekazuje GIS.

Chodzi konkretnie o numery partii: PLT 107 138 22:09 10 do: PLT 107 138 23:34 10 oraz datę minimalnej trwałości: 30.10.2022.

- Firma FRITO LAY Sp. z o.o. niezwłocznie podjęła decyzję o wycofaniu z rynku przedmiotowego artykułu. Informacja dla klientów została zamieszczona w sklepach, w których sprzedawano artykuł - dodaje w komunikacie GIS.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej zostały poinformowane o sprawie przez firmę FRITO LAY Sp. z o.o. i monitorują proces wycofywania produktu z rynku.

Produkty oznaczone numerem partii (w określonym przedziale czasowym) oraz datą minimalnej trwałości wskazanymi w komunikacie nie powinny być spożywane przez osoby z alergią na białko mleka.

Firma FRITO LAY Sp. z o.o. poinformowała klientów o możliwości zwrotu produktu do sklepu, w którym został zakupiony.

 

(Źródło GIS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%