Pierwsze z 73 nowych autobusów elektrycznych wyjechały na trasy w powiecie tarnogórskim. Elektryk zadebiutował na linii 129, obsługiwanej przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej w Świerlańcu. - „Metroelektryki” są w pełni klimatyzowane, ciche i dostosowane do potrzeb każdego pasażera - zapewniają pełną dostępność, wygodne wnętrze, nowoczesną informację pasażerską oraz pętle indukcyjne dla osób korzystających z aparatów słuchowych - zapewnia Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. O autobusach elektrycznych pisaliśmy: Świerklaniec. Mają już kluczyki do elektrycznych autobusów Fot. GZM (Remigiusz Cetnar) i PKM Świerklaniec.
2026-06-24 12:27:00Zdjęcie 1 z 10
0
0
0
0
0
Zdjęcie 2 z 10
0
0
0
0
0
Zdjęcie 3 z 10
0
0
0
0
0
Zdjęcie 4 z 10
0
0
0
0
0
Zdjęcie 5 z 10
0
0
0
0
0
Zdjęcie 6 z 10
0
0
0
0
0
Zdjęcie 7 z 10
0
0
0
0
0
Zdjęcie 8 z 10
0
0
0
0
0
Zdjęcie 9 z 10
0
0
0
0
0
Zdjęcie 10 z 10
0
0
0
0
0