Zamknij

Materac z pianki - poznaj jego wady i zalety w stosunku do innych rodzajów materacy

09:24, 05.06.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:27, 05.06.2020
Skomentuj

Czy materac z pianki będzie dla Ciebie najlepszym wyborem? Sprawdź nasze porównanie właściwości pianek z innymi rozwiązaniami stosowanymi w produkcji nowoczesnych materacy!

Jaki materac jest wygodniejszy - piankowy czy sprężynowy?

Kiedy szukamy materaca, najważniejszą kwestią wydaje nam się jego wygoda. Trudno jednak zdecydować, jaki materac będzie rzeczywiście najbardziej komfortowy - jest to odczucie indywidualne! 

Materace sprężynowe dają nieco "twardsze" uczucie wygody, wynikające ze struktury wkładu. Natomiast w przypadku materacy piankowych odczucia mogą być różne, w zależności rodzaju zastosowanej piany. Czołowi producenci sięgają najczęściej po pianki lateksowe, wysoko- oraz termoelastyczne. Najtwardsze uczucie komfortu daje materac lateksowy (porównywane jest ono często do unoszenia się na podłożu do snu), najbardziej miękkie termoelastyczny (miękko otula ciało, dopasowując się do jego kształtów).

Które materace są bardziej miękkie - piankowe czy sprężynowe?

Jeśli chodzi o odczucia, to rzeczywiście materac z pianki może nam się wydawać bardziej miękki od sprężynowego - jednak tak naprawdę zarówno pianki, jak i sprężyny mogą mieć różne stopnie twardości.

Producenci określają ten parametr literą H oraz cyfrą (najczęściej od 1 do 4), gdzie im wyższy wskaźnik, tym twardsze podłoże do snu. Dodatkowo zarówno w piankowych, jak i sprężynowych materacach zastosowane mogą być strefy twardości - czyli powierzchnie mniej i bardziej twarde, w zależności od ciężaru danej części ciała.

Twardość materaca nie powinna być dobierana jedynie na podstawie odczuć, lecz powinna być adekwatna do wagi użytkownika.

Czy materac piankowy jest lepszy dla zdrowia od materaca sprężynowego?

Głównym zadaniem materaca jest dawanie właściwego podparcia sylwetce użytkownika. Kręgosłup powinien przez całą noc być utrzymywany w anatomicznej naturalnej pozycji, dzięki czemu mięśnie mogą odpocząć i się zregenerować, a naczynia krwionośne nie są uciskane - co pozwala na właściwy obieg krwi w organizmie. Zarówno materace piankowe, jak i sprężynowe mogą dawać takie efekty, chociaż robią to na różne sposoby. Ważna jest także jakość samego materaca - aby mógł realizować swoje zadanie, musi być wykonany z wysokojakościowych komponentów oraz we właściwej technologii. Znajdziesz takie na sleepmed.pl.

Jeśli chodzi o materace sprężynowe, to warto postawić na materace kieszeniowe. Dają one podparcie punktowe, bazujące na wysokiej elastyczności punktowej. Im więcej i drobniejszych sprężyn znajduje się w materacu, tym dokładniejsze dopasowanie do kształtu ciała użytkownika. Natomiast materace piankowe wykonane z nowoczesnych pian zmieniają swój kształt w całości tak, by był jak najlepiej zgrany z sylwetką osoby śpiącej. W ten sposób powstaje niezliczona ilość punktów podparcia, które podtrzymują ciało w odpowiedniej pozycji.

Jaki materac jest trwalszy - sprężynowy czy piankowy?

Nowoczesne materace sprężynowe i piankowe mają podobną - bardzo wysoką - trwałość i wytrzymałość. Materace czołowych producentów bez problemu służą użytkownikom przez kilka, a nawet kilkanaście lat.

Aby przedłużyć żywotność podłoża do snu, można dodatkowo zainwestować w specjalny pokrowiec. Uchroni on materac przed zabrudzeniami i wilgocią, zabezpieczając też przed zbyt szybkim wytarciem czy zużyciem.

Chcesz wiedzieć więcej na temat podobieństw i różnic pomiędzy różnymi typami materacy? Zajrzyj tutaj: Materac piankowy i sprężynowy – czym się różnią?

*****

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku o wszechstronnej ofercie. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%