Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Daj bliskim chwilę,
którą zapamiętają
Kup prezent
Zamknij

Gala Izby Przemysłowo-Handlowej. 25-lecie samorządu gospodarczego

22:46, 31.08.2019 Aktualizacja: 22:11, 24.10.2025
Skomentuj

Izba Przemysłowo-Handlowa w Tarnowskich Górach świętuje 25-lecie. W Brynku odbyła się uroczysta Gala IPH. Wyróżniającym się przedsiębiorcom wręczono nagrody.

W sobotę, 31 sierpnia, do parku w Brynku zjechali przedsiębiorcy zrzeszeni w tarnogórskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej. Jak co roku odbywa się tam uroczysta gala. Tym razem szczególna, bo jubileuszowa, ale wspomnień zbyt wielu nie było. Przedsiębiorcy to ludzie praktyczni. Wstecz patrzą dość rzadko, żyją raczej tym, co dzieje się tu i teraz, a zamiast się oglądać, chętnie patrzą w przyszłość. Przybyłych przedstawicieli biznesu i gości, wśród których byli m.in. wicepremier Jarosław Gowin, samorządowcy, burmistrzowie i wójtowie okolicznych gmin, powitał prezes Izby Aleksander König.

List okolicznościowy do uczestników gali wystosował premier Mateusz Morawiecki. Zwrócił uwagę na znaczenie przedsiębiorczości i życzył lokalnemu biznesowi powodzenia. Clou spotkania były jednak nagrody, które jak co roku wręczano szczególnie zasłużonym.

Nagród było sporo. Laur Odpowiedzialności Biznesu otrzymali: Chemet, Huta Cynku Miasteczko Śląskie, Remondis, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tarnowskich Górach, spółka Veolia Południe, NZOZ Bi-Med oraz bytomska Opera Śląska.

Kolejną nagrodą był Śrybny Gwarek, który, jako nagrodę samorządu tarnogórskiego wręczyli firmie ORBITVU burmistrz Arkadiusz Czech i jego zastępca Piotr Skrabaczewski. Także inne samorządy przyznały swoje nagrody. Otrzymali je: Askar Service z Radzionkowa ? statuetkę Spiżowego Jorga wręczył burmistrz Gabriel Tobor, firma Bramster z Nowego Chechła ? nagrodę Złotej Gracji Biznesu wręczył wójt Świerklańca Marek Cyl, Gacmet z Miedar ? Złotą Wstęgę Dramy wręczył przewodniczący Rady Gminy Zbrosławice Jan Fels.

Tradycyjne Kruszce Biznesu otrzymali w tym roku: Elektrocarbon Galwan w kategorii Usługa Roku, BP Center Pilot Sp. J. Katarzyny i Andrzeja Pilotów w kategorii Firma Rodzinna, Industrium Service w kategorii Firma Roku (do 10 pracowników), firma Ministerstworeklamy.pl, kategoria Firma Roku (od 10 do 50 pracowników) i firma Plast Instal SKB w tej samej kategorii (do 100 pracowników).

Tak zakończyła się oficjalna część uroczystości. Część artystyczną wypełniły popularne arie operowe i operetkowe w wykonaniu solistów i orkiestry Opery Śląskiej w Bytomiu. I tu nastąpiła niespodzianka, bo na scenę zaproszono Aleksandra Königa. Otrzymał zadanie prowadzenia orkiestry podczas wykonywania Marsza Radetzkyego Johanna Straussa. Prezes IPH wywiązał się z zadania na medal. Nic w tym dziwnego, bo przecież jest muzykiem, a tajniki dyrygentury nie są mu obce, bo w wolnych chwilach sam dyryguje orkiestrą. (JT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gwarek.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%