Tenis stołowy, łucznictwo, badminton, zajęcia ogólnorozwojowe, karate dla całych rodzin - program Aktywne Miasteczko Śląskie to propozycja dla każdego, bez względu na wiek. Zajęcia odbywają się prawie codziennie w hali Centrum Sportu i Rekreacji w Miasteczku Śląskim.
09:43, 01.12.2020
Piekarzanka Martyna Stach ponownie została powołana do kadry narodowej seniorek na rok 2021. I to nie wszystko, zakwalifikowała się też do grupy szkolenia olimpijskiego Paryż 2024.
14:46, 30.11.2020
W Radzionkowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tarnogórskiego Rocznika 2010. Młodzi piłkarze mieli okazję zagrać na boisku przy ul. Knosały.
2
16:38, 28.11.2020
Jolanta Wiór z GKS Transbed Andaluzja Brzozowice-Kamień Piekary Śląskie wywalczyła w piątek mistrzowski tytuł na zawodach rozgrywanych w Biłgoraju.
12:46, 25.11.2020
Dwa zespoły kadetek, juniorki i seniorki grające w II lidze śląskiej - siatkarki UKS Gwiazda Tarnowskie Góry mimo pandemii rozgrywają mecz za meczem i nie rezygnują z ambitnych planów. Pod koniec listopada ruszają rozgrywki najmłodszych kategorii wiekowych, a w przyszłym sezonie są plany wystawienia drużyny seniorów.
16:38, 23.11.2020
8 listopada w hali sportowej w Tarnowskich Górach odbyły się Mistrzostwa Śląska w Boulderingu i Trójboju Wspinaczkowym. Wśród medalistów nie zabrakło reprezentantów KWS Klif Tarnowskie Góry, którzy kontynuują udaną passę.
1
16:55, 22.11.2020
Agata Binkowska została akademicką wicemistrzynią Polski w szachach. Tarnogórzanka pokonała wiele utytułowanych zawodniczek.
19:51, 16.11.2020
Branża fitness jest jedną z najbardziej dotkniętych pandemią. Po wiosennym lockdownie siłownie otwarły się w czerwcu, czyli i tak okresie niezbyt dochodowym dla branży. W październiku ponownie je zamknięto. Jak sobie radzą i jakie są perspektywy?
3
09:46, 16.11.2020
Agata Musioł z Orzecha została mistrzynią Polski seniorów w akrobatyce sportowej. To olbrzymi sukces 15-latki, która jeszcze w ubiegłym roku zmagała się z poważną kontuzją i przeszła operację.
08:46, 15.11.2020
Od 6 do 8 listopada w Ośrodku Jeździeckim w Zbrosławicach odbyły się zawody w skokach przez przeszkody. Wysokie miejsca zajmowali zawodnicy z lokalnych klubów.
15:32, 31.10.2020
Prawie 100 zawodników i zawodniczek uczestniczyło w XXX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w Podnoszeniu Ciężarów. Rozegrano je pod koniec października w Piekarach Śląskich.
1
11:49, 18.10.2020
Ogromny sukces odnieśli zawodniczki i zawodnicy MKS Skarbek Tarnowskie Góry w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w tenisie stołowym. Odbyły się między 8 a 11 października w Gliwicach.
10:55, 17.10.2020
Franciszek Sowiński, reprezentant Piekarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku został wicemistrzem Polski seniorów w speed-ballu.
10:09, 17.10.2020
W Częstochowie w październiku odbył się finał Wojewódzkiej Licealiady w Szkolnej Lidze Lekkiej Atletyki. Rejon tarnogórsko-lubliniecki reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców z II LO im. St. Staszica.
5
08:27, 15.10.2020
W miniony weekend w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness 2020. Uczestniczył w nich Mikołaj Kowalik z Tarnowskich Gór.