Zamknij
REKLAMA

Ruszył przetarg na budowę bloku operacyjnego. Ile ma kosztować?

14:06, 05.07.2020 | eka
Skomentuj Ostatnia inwestycja w szpitalu to modernizacja SOR-u. Fot. E. Kulińska
REKLAMA

Powiat ogłosił w końcu przetarg na budowę bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach. Wykonawcy mają czas na złożenie ofert do 20 lipca.

Nowy blok operacyjny powstanie w pomieszczeniach byłej kuchni przyszpitalnej. Kiedy ponad dwa lata temu rozstrzygano, w jaki sposób i za ile budować blok operacyjny, uznano, że samorząd stać tylko na tańsze rozwiązanie. Dlatego upadł m.in. pomysł budowy dodatkowego skrzydła szpitala, w którym miałby się mieścić sale operacyjne.

W realizacji inwestycji mają pomóc pieniądze z budżetu państwa Na początku tego roku podpisano umowę o przekazaniu dotacji z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju w wysokości 6,3 mln zł. Kiedy powiat występował o pieniądze, ta kwota miała dopiąć budżet inwestycji. Ale koszty ciągle rosną. Najpierw szacowano, że wyniosą 9 mln zł. Jednak rynek usług budowlanych szybko się zmienił i kwota wzrosła do 12 mln zł. Dzisiaj okazuje się, że kosztorys inwestorski opiewa na 18,2 mln zł!

(eka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

OloOlo

4 0

Troszke to straszne ze taki duzy powiat Ma tak naprawde 1 szpital i to w kiepskim stanie. Moze wszechmocna poslanka z jedynej slusznej partii mogla by psyryknac palcami ??! 15:04, 05.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dopisuarusielejedopisuarusieleje

3 0

Na widok tej Pani szpital moze sie zawalic 15:25, 05.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SLAZAKSLAZAK

2 0

CZARNA MADONNA to obca co ja interesuje TG co innego wschod podkarpackie ,lubelskie ukraina 16:18, 05.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%