Zamknij
REKLAMA

Ratował zwierzęta, został ranny. Właściciele dziękują za pomoc

16:12, 19.09.2020 | esp
Skomentuj Fot. Archiwum gospodarstwa
REKLAMA

Pisaliśmy o groźnym pożarze, który wybuchł w środę w gospodarstwie rolnym w Lublińcu. Teraz właściciele dziękują tym, którzy pomogli i pomagają im w trudnej sytuacji.

- Po dojeździe zastaliśmy palący się budynek dwukondygnacyjny. Pożar na wyższej kondygnacji był w pełni rozwinięty, a część dachu się zawaliła. Na parterze było duże zadymienie, niebezpieczne dla będących w środku zwierząt – relacjonuje bryg. Artur Szymanek z lublinieckiej straży pożarnej. Strażacy informują też, że wcześniej właściciel próbował wyprowadzić zwierzęta, mężczyzna, który mu pomagał został ranny. Został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

[ZT]27962[/ZT]

Strażacy ewakuowali pozostałe zwierzęta, ugasili pożar, zdemontowali konstrukcję dachu i naruszone elementy budynku, wywieźli tlącą się słomę, która była na piętrze.

Fot. Archiwum gospodarstwa

Na facebookowym profilu gospodarstwa właściciele napisali: „Dziękujemy za wszystko, za dobre słowa, za wszelką pomoc. JRG Lubliniec, OSP Lubliniec, OSP Sadów, OSP Rusinowice, OSP Kochcice, WSP Lubliniec, policji, ZRM, LPR, sąsiadom, znajomym i wszystkim tym, których nie wymieniliśmy. Koledze Mariuszowi, który został poszkodowany ratując nasze zwierzęta. Jeszcze raz dziękujemy”. Znalazły się też osoby, które pomagają przetrwać im trudne chwile, np. przekazując jedzenie dla kóz i krów.

Z kolei w jednym z komentarzy czytamy: „Za wszelką pomoc, jaką Wy ofiarowaliście ludziom do tej pory, nie zostaniecie sami z tym wszystkim. Dobro wraca”.

Fot. Archiwum PSP Lubliniec

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA