Zamknij
REKLAMA

Nowy stróż prawa w tarnogórskiej komendzie. Potrafi pokazać zęby

11:59, 02.12.2020 | esp
Skomentuj Otok ze swoim przewodnikiem. Fot. Archiwum policji
REKLAMA

Owczarek niemiecki Otok dołączył do policyjnej drużyny tarnogórskiej komendy policji. Jego opiekunem jest st. sierż. Kamil Kubica, nowy przewodnik psa służbowego. Para ukończyła specjalne szkolenie i pełni służbę patrolowo-tropiącą.

- Kilka dni temu 2-letni owczarek niemiecki z przewodnikiem zakończyli szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Otok będzie m.in. tropił sprawców przestępstw, patrolował imprezy masowe i poszukiwał zaginionych osób. Z pewnością niejednokrotnie weźmie również udział w spotkaniach policjantów z dziećmi i młodzieżą – informuje podkom. Damian Ciecierski, rzecznik tarnogórskiej policji. Aktualnie w komendzie służą dwa psy.

St. sierż. Kamil Kubica przyznaje, że nie wyobraża sobie innej służby niż przewodnik psa. Twierdzi, że pomiędzy nim a czworonogiem musi być więź, konieczne jest wzajemne zaufanie. Pies musi też wiedzieć, że jest dla swojego przewodnika najważniejszy, wtedy wykonuje właściwie jego polecenia.

[ZT]28831[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMASporty zimowe - porównaj ceny
REKLAMA

komentarz (3)

no to no to

0 0

chyba jeden z nielicznych Policjantów który będzie wzbudzał zaufanie. Policjant na 4-ch łapach prawdziwy pies, bat na łochudrów 15:47, 02.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TomTom

0 0

Już kiedyś mieli takiego psa. W każdej akcji co brał udział zawsze leciał na Wyspiańskiego czy byli winni czy nie winni 16:41, 02.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GiannaGianna

0 0

Dużo sukcesów we wspólnej pracy dla Otoka i pana Kamila 💪 07:47, 05.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA