Zamknij
REKLAMA

Tarnowskie Góry. Gwarki bez gwiazd. Zamiast pochodu będzie obchód

17:17, 08.06.2021 | J.M.
Tarnowskie Góry zapraszają na Gwarki lokalnie. Będzie można fotografować się z uczestnikami pochodu historycznego. Fot. Jarosław Myśliwski
REKLAMA

Gwarki lokalnie – taka będzie w tym roku nazwa najbardziej rozpoznawalnej imprezy w Tarnowskich Górach. – Nie zależy nam na ściągnięciu tłumów. Chcemy podtrzymać tradycję – mówi Piotr Korab, naczelnik wydziału kultury, turystyki i promocji Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach.

Dopinany jest program imprezy, ale na scenie zobaczymy lokalnych artystów. Nie będzie wielkich gwiazd. Przy TCK będzie piknik "Postaw na rodzinę", natomiast na pl. Wolności jarmark rękodzieła.

Nie będzie zbyt wielu stoisk na ul. Krakowskiej i rynku. Handlować będą mogli tylko ci, którzy w ubiegłych latach zawarli umowy i te dalej są ważne.

Zamiast pochodu będzie obchód, ograniczony do części historycznej. W trójkącie rynek - pl. Wolności - TCK będą przechadzać się rozproszone grupy uczestników. – Do każdej będzie można podejść, porozmawiać, sfotografować się – mówi naczelnik Korab.

Odbędzie się tradycyjny turniej brydża, wystawa filatelistyczna i organizowana przez TCK wystawa w kościele ewangelickim.

Gwarki odbędą się w tym roku w dniach 10-12 września.

[ZT]31333[/ZT]

(J.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%