Zamknij
REKLAMA

Nasi seniorzy świetnie wypadli na olimpiadzie. Są i medale

14:16, 20.09.2021 | esp
Skomentuj Medalistki z tarnogórskiego uniwersytetu. Fot. Archiwum UTW
REKLAMA

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tarnowskich Górach i UTW w Tąpkowicach z powodzeniem wzięli udział w XIII Międzynarodowej Olimpiadzie Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych.

Olimpiada odbywała się 16 i 17 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wystartowało w niej ok. 500 zawodników.

Rywalizowali w takich dyscyplinach jak: pływanie na 50 m stylem klasycznym i dowolnym, bieg na 60 i 150 m, pchnięcie kulą, przełaje rowerowe, turniej boule, turniej łuczniczy i zawody speed-ball.

„Sportowe zmagania poprzedziło spotkanie integracyjne zawodników i kibiców, których poderwał do tańca nasz zespół Frajda kierowany przez Ewelinę Pankiewicz” - informują przedstawiciele tarnogórskiego UTW.

Tarnogórski UTW reprezentowali: Teresa Cieszyńska, Franciszek Drynda, Barbara Holy, Jan Gajda, Henryka Borkowska-Szmatloch, Halina Nogalska, Bogusława Sukiennik, Elżbieta Rduch, Maryla Witkowska i Wacław Kwiek.

Złote medale zdobyły Bogusława Sukiennik w biegu na 150 m i Elżbieta Rduch w biegu na 50 m, srebrny Halina Nogalska w przełajach rowerowych.

„Zawodników wspierali tarnogórscy kibice, którzy przy każdym występie naszych zawodników bardzo, bardzo głośno ich dopingowali” - podkreślają słuchacze.

W olimpiadzie uczestniczyli też słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tąpkowicach – Roman Garłowski, Krystyna Gutkowska, Ryszard Gutkowski, Barbara Olizarowicz, Małgorzata Ferdyn i Lucyna Skrzypczyk.

Nie udało im zdobyć medali, ale były miejsca tuż za podium – czwarte i piąte.

- Wszyscy nasi zawodnicy byli w swoich konkurencjach w pierwszej dziesiątce – mówi Róża Szydło, dyrektor Biblioteki i Ośrodka Kultury w Tąpkowicach.

[ZT]32735[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%