Zamknij
REKLAMA

Wyrok za narkotyki - rażąco łagodny. W tle śmiertelny wypadek

20:01, 07.10.2021 | J.T.
Skomentuj Zdjęcie poglądowe.
REKLAMA

W listopadzie potrącił na przejściu kobietę. W lutym, ten sam mężczyzna został zatrzymany za prowadzenie auta pod wpływem narkotyków.

Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach odwołała się od wyroku nakazowego Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach.

Wyrok, który zapadł w tzw. trybie bezprocesowym, skazywał 32-letniego kierowcę na karę grzywny za prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyku.

Orzeczenie sądu dotyczy tego samego mężczyzny, który w listopadzie ubiegłego roku spowodował śmiertelny wypadek drogowy. 

Lada dzień w Sądzie Rejonowym w Tarnowskich Górach rozpocznie się proces  tarnogórzanina. Akt oskarżenia trafił do sądu latem.

Kierowca w listopadzie jechał ul. Litewską po zmroku, nie zauważył przechodzącej przejściem kobiety i potrącił ją, powodując liczne obrażenia, wskutek których ofiara wypadku zmarła w szpitalu.

Grozi mu za to kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Gdy prokurator stawiał mężczyźnie zarzuty i pisał akt oskarżenia, jego nazwisko znów pojawiło się w policyjnych meldunkach.

Pod koniec lutego, na ul. Wyszyńskiego w Tarnowskich Górach zatrzymano do kontroli samochód BMW. Kierowcę zbadano m.in. na zawartość substancji odurzających w organizmie. Wynik testu był pozytywny. Stwierdzono obecność substancji 3CMC, zwanej potocznie magicznymi kryształami.

Sąd, do którego wpłynął kolejny akt oskarżenia, skazał go w trybie nakazowym na karę grzywny. Prokuratura uznała jednak, że wyrok jest rażąco niski i odwołała się od postanowienia sądu.

Teraz sprawa zacznie się na nowo w "normalnym" trybie procesu sądowego. 

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, grozi grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do lat 2. Recydywiście grozi od 3 miesięcy do lat 5 więzienia.

[ZT]32935[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

WolneWolne

7 0

sądy lub sędziowie 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 22:03, 07.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnnAnn

9 1

W takich sytuacjach powinno się podawać do ogólnej wiadomości nazwisko sędziego!!! Kasta przeklęta! 23:04, 07.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolskiePolskie

2 0

Sądownictwo 07:42, 08.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%