Zamknij
REKLAMA

Przygotowano 2 tysiące upominków. Dzieło Świętego Mikołaja w akcji. Wizyta na Rynku w Tarnowskich Górach

15:23, 05.12.2021 | aj
Skomentuj Na Rynek w Tarnowskich Górach zawitał święty biskup Mikołaj. Była też bryczka, anioły i śląskie akcenty.  Fot. Alicja Jurasz
REKLAMA

Na Rynek w Tarnowskich Górach zawitał święty biskup Mikołaj. Była też bryczka, anioły i śląskie akcenty. Wszystko dzięki Dziełu Świętego Mikołaja z Nakła Śląskiego.

Dzieci dostały upominki, była też okazja na unikatowe zdjęcie ze św. Mikołajem.

W rolę biskupa, na co akcja kładzie duży nacisk, wcielił się ponownie Łukasz Wylężek.

Następnie bryczka pojechała do Szpitala Ojców Kamilianów, Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego i Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji w Reptach Śląskich. Ostatnim miejscem na liście był jarmark świąteczny w parafii św. Jacka w Bytomiu.

Jutro, 6 grudnia spotkanie ze św. Mikołajem biskupem odbędzie się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nakle Śląskim (godz. 16.30) i ośrodku jeździeckim Lando w Ptakowicach (godz. 18).

W kolejnych dniach Dzieło Świętego Mikołaja odwiedzi m.in. młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Krupskim Młynie i Śląski Ogród Zoologiczny. 

W tym roku Dzieło Świętego Mikołaja połączyło siły z Fundacją Rozbark.

W ramach akcji przygotowano 2 tysiące upominków, które św. Mikołaj w biskupich szatach przekazał dzieciom, ale też odwiedził m.in. parafie, szpitale i domy pomocy społecznej.

Pod koniec listopada przedstawiciele Dzieła Świętego Mikołaja pojechali do Krakowa. Na Rynku święty biskup Mikołaj wzbudził spore zainteresowanie. Wizyta była związana ze spotkaniem autorskim z Jolantą Sosnowską i Adamem Bujakiem - autorami książki "Mikołaj Święty". Wieczór poprowadziła Anna Popek.

Akcja Dzieła Świętego Mikołaja jest kontynuowana od kilkunastu lat. Początki były skromne i ograniczały się do parafii. Z roku na rok akcja prowadzona przez Annę Orlicz i Łukasza Wylężka zataczała coraz większe kręgi, przybywało sponsorów i partnerów. 

[ZT]33790[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

GustelGustel

3 0

Nareszcie normalny sw Mikołaj a nie krasnal ogrodowy z Ameryki brawo wy 15:59, 05.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

romekromek

0 0

ludzie latają w kosmos a wy ciągle wierzycie w św mikołaja 18:26, 07.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%