Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Spraw bliskim radość
zanim będzie za późno!
Kup prezent
Zamknij

Tarnowskie Góry. Przebudowa fatalnego skrzyżowania, jest deklaracja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

aj 20:06, 10.03.2022 Aktualizacja: 11:20, 22.10.2025
3 Średnio ul. Gliwicką przez Repty Śląskie przejeżdża 14 404 pojazdów. Fot. Alicja Jurasz Średnio ul. Gliwicką przez Repty Śląskie przejeżdża 14 404 pojazdów. Fot. Alicja Jurasz

Na przebudowę problematycznego skrzyżowania na drodze krajowej nr 78 w Reptach Śląskich mieszkańcy czekali latami. Wygląda na to, że w przyszłym roku dojdzie do skutku.

Chodzi o skrzyżowanie DK 78 z  ul. Witosa i ul. Długą w Reptach Śląskich. Jest niebezpieczne dla kierowców i dla pieszych.

Trudno wyjechać z ulic bocznych na drogę krajową lub z niej zjechać. Piesi muszą przejść przez ruchliwą jezdnię. O przebudowie i większym bezpieczeństwie w tym miejscu mówi się od lat.

– Jestem przewodniczącą rady dzielnicy od 2015 roku i to nieprzerwanie bardzo ważny temat – mówiła radna Justyna Kosmała, która ostatnio upomniała się po raz kolejny o przebudowę.

Po publikacji artykułu o skrzyżowaniu  "Gwarku" katowicki oddział GDDKiA zapowiedział, że w przyszłym roku zostanie przebudowane. 

"W ramach programu "Poprawy BRD na przejściach dla pieszych" w 2023 r. planowana jest inwestycja przebudowy skrzyżowania DK78 z ul. Witosa/Długa w Reptach Śląskich wraz z budową sygnalizacji świetlnej i dedykowanego oświetlenia dla przejść dla pieszych".

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (3)

Tomasz Tomasz

5 0

"w tym roku zostanie przebudowane"... Zarządca deklaruje 2023 r., zatem Gwarek nie wprowadzajcie zamieszania i błędnych informacji!!!!

21:16, 10.03.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

WaldemordWaldemord

0 0

Radnej wolno sparaliżować wszystko

19:19, 11.03.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

qwer qwer

0 0

A skrzyżowanie wcześniej Żeromskiego z Gliwicką niby jest bezpieczne? Wystarczyłoby wprowadzić na ulicy Żeromskiego i Długiej ruch w jednym kierunku i nie było by tematu. Kolejne światła? 100 m od poprzednich? Sprawę można załatwić stawiając 4 znaki , albo rozbudowując sygnalizację na skrzyżowaniu Żeromskiego i Gliwickiej, na Żeromskiego jest zespół szkolny i to jest ważniejsze miejsce niż Witosa gdzie nic nie ma

06:39, 31.05.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gwarek.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%