Zamknij
10:15, 16.10.2022

W piątek, 14 października, w GCR Repty odbył się XI Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna - Logopedia w teorii i praktyce. Wydarzenie organizowane przez Śląski Oddział Polskie Towarzystwo Logopedyczne PTL wraz z SP ZOZ "Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka odbywa się w tym roku pod hasłem "Neurorehabilitacja zaburzeń mówienia i połykania".

Konferencja przeznaczona była dla logopedów, lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek oraz studentów a jej celem jest propagowanie wiedzy i nowoczesnych metod leczenia zaburzeń mówienia i połykania w celu podniesienia standardów opieki nad pacjentem neurologicznym.

Podczas wydarzenia Bożena Duda, starszy asystent logopeda na Oddziale Neurologii I oraz ORL dla Osób Dorosłych w Stanie Śpiączki uhonorowana została nagrodą Logopedia Silesiaca 2022 .

Wśród wykładowców znaleźli się m.in.:

dr hab.n. hum. Jolanta Panasiuk, prof. UMCS - Jakość życia pacjenta chorego neurologicznie strategie diagnozy i terapii logopedycznej, dr hab. n. med. Beata Łabuz-Roszak, prof. Uniwersytet Opolski - Dyzartria i dysfagia w chorobach obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego, dr n. med. Paweł Dobrakowski - Wspieranie aktywności poznawczej u pacjenta po incydencie neurologicznym, dr hab. Arkadiusz Rojczyk, prof. Uniwersytet Śląski w Katowicach - Wpływ wirusa SARS-COV-2 na funkcje mowy i języka, mgr Anna Paluch, mgr Elżbieta Drewniak-Wołosz - Niedokształcenie mowy o typie afazji w terapii logopedycznej i psychologicznej, mgr Tatiana Lewicka - Dysfagia w chorobach neurologicznych w ujęciu praktycznym, dr n. hum. Marzena Machoś - Wczesna interwencja logopedyczna w wieku niemowlęcym w przypadku zaburzeń połykania, dr n. kf. Ewa Bartelmus - Założenia metody SI w terapii neurologopedycznej dzieci wspomagające ich rozwój psychoruchowy, mgr Karol Pawlas - Terapia i wsparcie podczas karmienia i połykania dzieci chorych na SMA.

Część warsztatowa obejmowała zagadnienia:

dr n. med Anna Maria Pękacka-Egli - Diagnostyka różnicowa: dysfagia, karmienie, SI,

mgr Tatiana Lewicka - Badanie pacjenta z dysfagią-jakimi metodami dysponuje neurologopeda?,

dr n. kf. Ewa Bartelmus - Masaż i techniki manualne normalizujące napięcie mięśniowe strefy odruchowej twarzy u dzieci z zaburzeniami sensorycznymi,

dr n. hum. Marzena Machoś - Zaburzenia triady ssanie-oddychanie-połykanie u niemowląt z ankyloglosją,

mgr Katarzyna Broniec - Siekaniec - Innowacyjne metody neurorehabilitacji z wykorzystaniem systemu C-eye.

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz