Radni miejscy dzisiaj na sesji zdecydowali: część Starych Tarnowic znajdzie się w Śródmieściu.
Tak - przynajmniej na razie - kończy się sprawa przenoszenia przychodni przy ul. Opolskiej. Przypomnijmy: od kilku lat obowiązuje ustawa, zgodnie z którą przychodnie przyszpitalne muszą mieścić się w tej samej dzielnicy co szpital. Przepis sprawdza się w stolicy, ale nie w takich miejscowościach jak Tarnowskie Góry.
Wielospecjalistycznemu Szpitalowi Powiatowemu groziło jednak, że NFZ przestanie finansować usługi w przychodnich przyszpitalnych. Dlatego zdecydowano o ich przeniesieniu do budynku szpitala w Starych Tarnowicach. Mieszkańcy zaczęli protestować.
Dlatego władze Tarnowskich Gór podjęły decyzję o wszczęciu procedury zmiany granic dwóch dzielnic: wyłączenia z Śródmieścia-Centrum terenu, na którym zlokalizowane są przychodnie przyszpitalne i włączenia go do Starych Tarnowic. To tzw. eksklawa. Na środowej sesji radni zgodzili się na zmianę granic dzielnic.
Teraz uchwałę musi zaopiniować wojewoda śląski.
Czytaj także:
Aconato18:05, 21.12.2022
Pani w futrze
Olo19:16, 21.12.2022
Idiotyczne czasy wymagają idiotycznych rozwiązań !
Daniela Potocka20:41, 21.12.2022
Nie no , niech mnie ktoś uszczypnie, to się nie dzieje naprawdę......
Jaki motłoch07:38, 22.12.2022
Taka władza i ustawy
Szwab 09:44, 22.12.2022
germański znów atakuje....knur rr hanys z TG.
halo10:36, 22.12.2022
robie 💩
#Szwab 10:53, 22.12.2022
podaj adres smieciu chadziajski to cie odwiedze !!!
88
panie szwab11:26, 22.12.2022
czy jak ci tam wasi złodzieje jeszcze maja wolność do jesieni 2023
Panieszwab19:08, 22.12.2022
Jak widze bydło sowieckie juz na forum
do szwaba12:24, 22.12.2022
ONETWIADOMOŚCIKRAJ
Marian Banaś: NIK skontrolował budżet państwa. Bardzo niepokojące zjawisko
— Jesteśmy po dwóch kontrolach budżetu państwa za lata 2020–2021. Mamy do czynienia z coraz mniej przejrzystym i transparentnym budżetem — mówi prezes Najwyższej Izby Kontroli w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Według słów Banasia "262 mld były wydatkowane poza budżetem państwa, do których nie zastosowano ustawy o zamówieniach publicznych".
nie straz! nie straz15:17, 23.12.2022
juz w galoty robia 😂szwaby! pchła by gonioły za fenig???????
Szwaby 19:18, 22.12.2022
z Niemiec już na wilijo sjezdzajom do tg Polski. By PO polsku pokolędować we polskich kościołach
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gwarek.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz