XI Tarnogórski Bieg Przełajowy. Najwyższe trofea zostały w Tarnowskich Górach [FOTO, VIDEO]

13:49, 21.05.2023 J.M. Aktualizacja: 17:30, 21.05.2023
Skomentuj Tomasz Juszczak wygrał XI Tarnogórski Bieg Przełajowy, który w sobotę odbył się w parku Miejskim w Tarnowskich Górach. Fot. Jarosław Myśliwski Tomasz Juszczak wygrał XI Tarnogórski Bieg Przełajowy, który w sobotę odbył się w parku Miejskim w Tarnowskich Górach. Fot. Jarosław Myśliwski

Tomasz Juszczak wygrał XI Tarnogórski Bieg Przełajowy, który w sobotę odbył się w parku Miejskim w Tarnowskich Górach. Prowadził już na pierwszym okrążeniu, a potem sukcesywnie zwiększał swoją przewagę.

Tomasz Juszczak przekroczył metę z czasem 37:40.

Drugie miejsce zajął Rafał Kargól (39:12), a trzecie Maciek Rogowski. Wszyscy trzej są z Tarnowskich Gór. Podobnie jak Magda Skorek, która uzyskała najlepszy wynik wśród pań (46:08).

Druga wśród kobiet była Magdalena Zagrodzka z Dąbrowy Górniczej, a trzecia Marzena Barwicka z Boronowa.

Zawodnicy mieli do pokonania 10 km, część trasy poprowadzono po parkowych górkach, w tym saneczkowej, która tuż przed końcem każdego okrążenia stanowiła nie lada wyzwanie.

W biegu młodzieży (3,33 km) wygrał Bartosz Tyrtania z Boruszowic (14:55), drugi był Piotr Maniara (15:16), trzeci Paweł Zakrzewski (16:16), obaj z Tarnowskich Gór.

W konkurencji nordic walking (6,66 km) z najlepszym czasem dotarł na metę Bogdan Cyrus ze Strzebinia (40:07), drugi był Tomasz Sadowski z Sosnowca (41:25), a trzeci rezultat wywalczyła Marzena Labus z Lublińca (43:57). Tuż za podium usytuowała się Alicja Zdrzałek z Tarnowskich Gór.