Tarnowskie Góry. Alicja Zdrzałek mistrzynią świata w nordic walkingu

Alicja JuraszAlicja Jurasz 15:30, 16.09.2024 Aktualizacja: 15:32, 16.09.2024
1 / 4
Alicja Zdrzałek z Tarnowskich Gór. Fot. Archiwum prywatne Alicja Zdrzałek z Tarnowskich Gór. Fot. Archiwum prywatne

Alicja Zdrzałek z Tarnowskich Gór została mistrzynią świata w nordic walkingu. Okazała się najszybsza na dystansie 21 km w kategorii wiekowej 45-49 lat. Zdobyła też wicemistrzostwo na dystansie 5 km.

Mistrzostwa świata INWA Nordic Walking odbyły się w Lahti w Finlandii między 13 a 15 września. W zawodach wzięło udział 400 sportowców z ponad 20 krajów świata.

Zawodnicy startowali na trzech dystansach: 5 km, 10 km i półmaratonu, czyli 21 km.

Bardzo dobrze wypadła reprezentacja Polski, która zdobyła w sumie 35 medali, w tym 2 w wyścigach sztafet. Tarnogórzanka okazała się podwójną medalistką i zdobywczynią tytułu mistrzyni świata.