Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Spraw bliskim radość
zanim będzie za późno!
Kup prezent
Zamknij

Barbara Dziuk usunięta z Prawa i Sprawiedliwości. Radna komentuje

Elżbieta Kulińska Elżbieta Kulińska 10:23, 15.07.2025 Aktualizacja: 13:24, 27.10.2025

Barbara Dziuk została oficjalnie skreślona z listy członków Prawa i Sprawiedliwości – poinformowała partia w opublikowanym komunikacie. Decyzję podjął zarząd okręgowy partii, co kończy jej formalne związki z PiS-em. Dziuk, była posłanka, obecnie pełni funkcję radnej powiatowej w Tarnowskich Górach.

Na swoim profilu społecznościowym zamieściła enigmatyczny wpis: „Zawsze trzeba robić swoje. Polecam” – słowa te brzmią jak bezpośrednia odpowiedź na decyzję partii i sugerują konflikt narastający od dłuższego czasu.

Kilka miesięcy temu w Radzie Powiatu Tarnogórskiego doszło do wyraźnego rozłamu wewnątrz PiS. Spośród ośmiu radnych wybranych z list Prawa i Sprawiedliwości, pięciu utworzyło odrębny klub – Dialog i Współpraca. Mówiono wtedy o konfliktach personalnych i o tym, że Barbara Dziuk uważa się za liderkę. Jak widać, koledzy partyjni  nie podzielali tej opinii. 

Dialog i Współpraca w czerwcu przestał istnieć, a klub radnych Prawo i Sprawiedliwość Rady Powiatu Tarnogórskiego powrócił do pierwotnego składu. Jednak przewodniczącym został Krzysztof Banek, a nie Barbara Dziuk. 

Radna ma prawo odwołać się od decyzji o usunięciu z PiS. 

Poprosiliśmy radną Barbarę Dziuk o komentarz. Radna odpowiedziała, że o decyzji dowiedziała się z mediów.

- Nadal jest członkiem PiS. Żadnych dokumentów w tej sprawie nie otrzymałam – napisała.  

[ZT]62413[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%