Projekt uchwały rady miejskiej w Tarnowskich Górach przewiduje wprowadzenie ograniczenia sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych – od 22.00 do 6.00 – w sklepach i innych punktach handlowych. Fot. Jarosław Myśliwski
W Tarnowskie Góry zakończyły się konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi dotyczące projektu uchwały w sprawie wprowadzenia ograniczeń w nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem zakupu. Nie wpłynęła żadna uwaga czy opinia.
Konsultacje przeprowadzono w dniach od 8 do 15 kwietnia, zgodnie z zarządzeniem burmistrza. Projekt uchwały został udostępniony na stronie internetowej miasta oraz w Biuletynie Informacji Publicznej. Jak wynika z opublikowanego protokołu, w trakcie trwania konsultacji żadna z organizacji pozarządowych nie zgłosiła uwag ani opinii do proponowanych zmian,
Projekt uchwały rady miejskiej w Tarnowskich Górach przewiduje wprowadzenie ograniczenia sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych – od 22.00 do 6.00 – w sklepach i innych punktach handlowych. Regulacje nie obejmą lokali gastronomicznych, w których alkohol spożywany jest na miejscu.
Nowe przepisy miałyby wejść w życie już z początkiem lipca.
Czytaj też:
Śmiertelny wypadek, wywrotka na hulajnodze. Kronika
Ograniczenie sprzedaży alkoholu w Tarnowskich Górach? Burmistrz...
::news{"type":"see-also","item":"70671"}