Zamknij

Na razie jest klepisko, będzie San Francisco?

11:47, 05.08.2020 | aj
Skomentuj
REKLAMA

Zakończyły się prace przy budowie strefy gospodarczej w Lasowicach. Czeka na inwestorów. Na uzbrojonym przez gminę terenie wydzielono cztery działki dla przedsiębiorców. W pełni uzbrojone tereny mają powierzchnię od 2,1 ha (największa) do 0,6 ha (najmniejsza) i będą sprzedawane w przetargu. Otwarcie ofert nastąpi pod koniec września. Działki są w stu procentach przygotowane dla inwestorów, mają dostęp do wody, kanalizacji, ciepła systemowego i zasilania energetycznego.

Na realizację zadania gmina pozyskała środki unijne. Całość prac kosztowała 14,3 mln zł. Dofinansowanie unijne wyniosło 9,5 mln zł. Projekt obejmował budowę drogi wewnętrznej, wycinkę drzew i krzewów, budowę sieci i instalacji: wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, sieci ciepłowniczej oraz sieci elektroenergetycznej, roboty rozbiórkowe oraz budowę ogrodzenia.

Niestety, miasto nie wyremontowało pobliskiej ul. Polnej. W efekcie inwestorzy będą mieli do dyspozycji nową drogę wewnętrzną, mieszkańcy Lasowic chodzą i jeżdżą po dziurach, kałużach i błocie. 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

hmmhmm

0 0

Polak potrafi ? 14:39, 05.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz